Menü

Amiket elfelejtünk megtisztítani, pedig nagyon fontos lenne

Mindenki arra törekszik, hogy otthona minél inkább tisztább, rendezett, és higiénikus legyen. A mindennapok szerves része a takarítás, de olykor-olykor rászánjuk magunkat az úgynevezett „nagytakarításra” is. Ilyenkor, minden kis zegzug a lakásban portalanításra kerül. De akadnak-e olyan tárgyak, amik talán még ekkor is kimaradnak a tisztításból, pedig pont őket kellene a legsűrűbben takarítani?

PIQ, avagy eszik-e vagy isszák a pénzügyi intelligenciát?

Egyre több helyen lehet találkozni ezzel a betűszóval, hogy PIQ, de sokan nem tudják, mit jelent. Segítek, ez a Pénzügyi IQ, azaz a pénzügyi intelligencia (hányados) rövidítése. A tapasztalatom viszont azt mutatja, hogy ezzel sem vagyunk beljebb. A pénzügyi intelligencia fogalma sem mond túl sokat az átlagos magyar jó munkás embernek/asszonynak. Komolyan volt már olyan, aki visszakérdezett: azt most eszik, vagy isszák?

Nem feltétlenül az elbutulás jele, ha leblokkol az agyunk

Kellemetlen és sokunk számára jól ismert jelenség lehet az agyköd (más nevén "agyblokk"): ilyenkor nemcsak kis dolgokra nem emlékszünk, hanem úgy érezzük, mintha agyunk az elmúlt heteket egy paraván mögött töltötte volna.

7 természetes illóolaj az ADHD tünetei ellen

Függetlenül attól, hogy milyen típusú ADHD-ban van egy ember, a tünetek súlyossága és az az arány, amelyben az életét megzavarja, nagyon eltérő.

Az olvasás ezért egészséges

Kutatások szerint már napi 30 perc olvasás is jótékonyan hat az egészségre. Ebbe minőségi újságcikkek olvasása éppúgy beleszámíthat, mint a könyveké, a közösségi oldalak posztjainak követése viszont kevésbé hasznos e tekintetben.

Az alvásmegvonás hatásai

A hosszú ideig fennálló alváshiány komoly egészségügyi problémákat okozhat. Bár nem egyértelmű, hogy az emberek mennyi ideig tudnak alvás nélkül életben maradni, a Guinness Rekordok Könyve szerint a leghosszabb ébren töltött idő 11 nap és 25 perc. Az alváshiány következményei azonban sokkal hamarabb jelentkeznek.

Praktikák, amikkel sikeresebbé teheted az első randit

Úgy tűnt, végre megtaláltad a tökéletes párt, az első randi azonban nem éppen a terveidnek megfelelően alakult, ezért kérdésessé vált, lesz-e bármi is kettőtök között? Néhány egyszerű praktika segítségével elkerülheted, hogy az első találkozás rosszul sikerüljön, és ez elriassza tőled kiszemeltedet.

Miért fontos az omega-3 fogyasztása gyerekeknek?

Az omega-3 nagyon fontos tápanyag, különösen a gyerekeknek elengedhetetlen. Vajon miért olyan fontos és hogyan segíti a fejlődésüket?

Hatékony tanácsok férjeknek

Ha tudatosan eldöntjük, hogy a párunk vágyait és szükségleteit az sajátunk elé helyezzük és egy fordítva is igaz, akkor a házasság sikeres lesz.

Ősszel mire figyeljünk az utakon?

Nemcsak télen lehetnek veszélyesen csúszósak az utak, ősszel is nagyon kell vigyázni, az avar is okozhat ugyanis hasonló problémát. Különösen a friss jogosítvánnyal rendelkezőknek szeretnénk hasznos tippeket hozni

Hatékony tanulási módszerek

Tanulás… kinek mi jut róla eszébe? A kérdésre adott válaszok valószínűleg a paletta minden színében csillognának. A tudomány szerint azonban egyszerű a válasz a kérdésre: Hogyan tudunk hatékonyan tanulni?

Jelek, hogy nem érdekled a srácot

Nehéz elfogadni, ám nem minden kapcsolat köttetett a mennyben... Tetszik egy srác, és nem tudod eldönteni, viszonozza-e az érzelmeidet? Olvasd el alábbi pontjainkat akkor!

Érdekességek a lustaságról

Mi is tulajdonképpen a lustaság? A pszichológia álláspontja szerint az aktivitás és motiváció hiánya, a pihenésre való hajlandóság. Nem betegség, hanem inkább valamilyen negatív folyamat tünete. A lustaság minden rossz anyja, tartja a mondás. De ha ennyire rossz, akkor miért esik mégis olyan jól a semmittevés?

A szeretet igazi mértéke az egymásra fordított idő

Nincs értelme semmilyen beszélgetésnek, ha nem tudunk lelassulni. Harcolunk a határidőkkel, hajtjuk a pénzt, lelkesen pörgetjük a közösségi oldalak hírfolyamát, mert minden percben, mindenhol, egyszerre szeretnénk jelen lenni.

Mire jó a CBD olaj?

Már 2009 óta ismeretes, hogy Amerikában a megfelelő engedéllyel rendelkező betegek legálisan juthatnak hozzá az orvosi kannabiszhoz. A kísérletek megindultak abba az irányba, hogy milyen terápiák esetén vethető be eredményesen az alapanyag. A CBD-dúskannabisz olaj szinte világszerte megváltoztatta a kannabisz megítélését. Ma már tehát nem az a kérdés, hogy orvosi célra felhasználható-e az, hanem sokkal inkább a terápiás lehetőségek kibővítése a feladat.

A Pomodoro technika – tanulj többet, ugyanannyi idő alatt!

A megfelelő minőségű alvás nagyon fontos a hatékony tanulás szempontjából, mindössze arról van szó, hogy egy kicsit szervezni kell. Ennek pedig az egyik kulcsa a Pomodoro módszer. A következőkben tehát arról lesz szó, hogy hogyan használd ki jobban a tanulásra szánt időt.

Így fejleszthető a mentális egészség

A mentális erő építése hasonlít a fizikai erő növeléséhez. Napi 50 súlyzós gyakorlat csak néhány percet vesz igénybe, ám kitartó munkával komoly eredményt érhetünk el felsőtestünkön.

Csoportmunka, ahogyan (nem) szeretjük

Akár normál, akár távoktatásban vegyünk részt, szinte elkerülhetetlen, hogy csoportban dolgozzunk. Ez ugyanígy a munkahelyen is elég gyakran előfordul. Ezért nagyon nagy erény, ha jól tudunk másokkal együtt működni. Márpedig ez nehezebb feladat, mint gondolnánk.

Kevesebb hulladékot!

A konyhában rengeteg felesleges szemetet termelünk, nagyon fontos és könnyen betartható változásokkal azonban sokat tehetünk a föld tisztaságáért, megóvásáért.

Van-e olyan, hogy túl sok alvás?

Hogy a kialvatlanság káros, arról mindnyájan hallottunk már, de valahogy sokkal nehezebb elképzelni, hogy létezik túlalvás is. Lehet, hogy csak azét, mert a mai világban a pihenésre is egyre kevesebb időnk jut, ezért el sem tudjuk képzelni, hogy azt túlzásba is lehet vinni.

Apák napja – ugye senki nem felejti el?

Világszerte különböző napokon ünneplik az Apák napját, Magyarországon június harmadik vasárnapján tartják az apák, nagypapák ünnepét. Talán nálunk még nincs igazán hagyománya, pedig az anyák napja mellett ők is kitüntetett figyelmet és köszönetet érdemelnek.

Mitől lesz boldog egy család?

Ha belépünk egy boldog család otthonába, azt vesszük észre, hogy jól érezzük magunkat. Mindenki ilyen családra vágyik, de ne csak vágyjunk, tegyünk is érte!

Néhány tipp, hogy emlékezetesebb legyen a szalagavató

Beköszöntött az újév, és vele együtt a szalagavató bálok következő nagy hulláma. Bár sok helyen tartják ezt az alkalmat inkább ősszel, azért a nagy többség a januártól márciusig tartó báli szezonra tartogatja a végzősök nagy napját. Íme, néhány tipp, hogy ezt a fontos napot tökéletesebbé tudd tenni.

Semmi időm a mozgásra – többé nem kifogás

Fárasztó napok, hetek mellett nem mindig jut időnk hobbira, sportra meg még kevesebb. De mit tegyünk, hogy ne lustuljunk el? Hogyan szakíthatunk mégis időt a mozgásra?

Az anyaság következményei

Eredetileg a téli immunerősítésről szerettem volna írni valami hasznos cikket, aztán valahogy elkalandoztam a hírek között. Vajon milyen érdekességre bukkantam? Hát az anyaság hatására az agyra. Lássuk a részleteket!

Mindent a Z generációról

Z generáció néven szokás emlegetni az 1996 után születetteket, tagjai a modern technika világába csöppentek bele, nem ismerik az internet előtti életet. Az egyes generációk más-más kommunikációs formát részesítenek előnyben, ami létrehozza a „generációs szakadékot”, mikor a szokásosan használt nyelvi kód már nehezen összeegyeztethető az életkori különbségek miatt, illetve a kulturális szocializációs alapok is mások.

Rokonok távol egymástól – hogyan kezelhetjük?

Szinte minden családban van egy rokon, aki a többitől távol él. Országon belül vagy országon kívül, Budapesten vagy Angliában, mindenképpen nehéz távol lenni. Nehéz összeegyeztetni az ünnepeket, a találkozókat, a családi nyaralásokat, mert mindig bele kell kalkulálni az utazást. És még így is előfordul, hogy belefáradunk a folyamatos tervezésbe és utazásba. Hogyan könnyíthetnénk a terheinken?

Nincs kedvem dolgozni

Bizony van olyan, amikor nehezen találunk motivációt a munkához (vagy akár más cselekvéshez) s keressük a megoldást, hogy lelkesebben fogjunk neki az előttünk álló feladatoknak. Az biztos, hogy halogatni nem tanácsos: máskor sem lesz könnyebb megcsinálni. De mit tehetünk akkor, amikor egyszerűen tényleg nincs kedvünk dolgozni?

Közeleg a határidő – a halogatásról

A legtöbben beleesünk abba a hibába, hogy a ránk bízott feladatokat nem kezdjük el időben teljesíteni. Mindig fel lehet még takarítani, kimosni egy adagot, megnézni egy részt a sorozatból, vagy gyorsan bevásárolni, mielőtt hozzálátnánk ahhoz a bizonyos munkához. Hogyan védekezzünk a halogatás ellen? A cikkből kiderül.

Látásromlás és a monitor kapcsolata… Mit tehetünk a megelőzésért?

Ahogy fejlődik a technika és új kütyük jelennek meg a piacon, arányosan nő a látásproblémával küszködők száma is. Megelőzhető egyáltalán? Vagy legalább, lassítható?

Korpás Krisztina: „Az én fiaimnak már nem kérdés, hogy férfi és nő egyenrangú”

Korpás Krisztina, Tilla felesége nagyinterjút adott. Többek között a fiúk neveléséről, az anyaságról, a munkáról, a #metoo kampányról és a nemek közti egyenlőségről beszélt Hevesi Flórának, és elárulta több mint 20 éve tartó boldog kapcsolatuk titkát is.

"Anyaaaaaaaaaa!!!"

A gyerekek gyakran nyafognak. Nyúzzák a szülőt, ha fáradtak, ha éhesek, ha elevenek, ha érdeklődőek, ha egyszerűen csak a középpontban akarnak lenni, mert azt szeretnék, hogy csak rájuk figyeljünk. Fontos, hogy a gyermek érezze bármikor fordulhat hozzánk, mindig tudunk rá szakítani egy kis időt - de vajon van egy határ?

5 mód, hogy motiváltak maradjunk

A motiváció tulajdonképpen arra vonatkozik, hogy miért is csináljuk azt, amit csinálunk? Van egy kérdés, amit időnként érdemes feltennünk magunknak: „Mi ad értelmet, jelentést az életemnek?”

Tedd könnyebbé az éjszakai vezetést!

Előfordulhat, hogy akaratunkon kívül kerülünk abba a helyzetbe, hogy az éjszaka folyamán kell autóval hosszabb utat megtennünk. Ha egyedül utazunk sofőrként, nehezebb dolgunk van, de így sem lehetetlen a feladat megoldása.

A zene hatása a kreativitásra

Vitathatatlan, hogy a zene egyik legfeltűnőbb sajátossága az érzelmeinkre való ráhatás. Vajon lehet ezt a hatást a kreativitás növelésére is használni?

A testvérünk miatt vagyunk féltékenyek?

Sok párkapcsolatot nehezít meg a féltékenység. De vajon honnan ered ez az érzés olyan felek esetén, akik alapvetően bízhatnának is egymásban? Van, hogy a múltat kell kutatnunk, hogy megtaláljuk a megoldást, és egészen gyermekkorig kell visszamennünk. Sok esetben a testvérünkre vezethető vissza ennek az érzelemnek a forrása.

Döntéshelyzet betegség esetén

Gyakran jelentkezhetnek kínzó, kellemetlen egészségügyi tüneteink: láz, fejfájás, köhögés, torokfájás. De fájhat a hátunk, vagy lehet arcüreggyulladásunk is. Közben pedig azon morfondírozunk, vajon menjünk-e másnap dolgozni, vagy elengedjük-e gyermekünket az iskolába. Mi alapján döntsünk?

Mi van azokkal a párokkal, akik nem Valentin-napoznak?

"Bálintkor" minden a szerelemtől csöpög, de sajnos nem minden párkapcsolatban tudják vagy akarják megélni a romantikát. A döcögő kapcsolatok, házasságok gondolata a mai napon még fájdalmasabb lehet azoknak, akik benne vannak. Hogyan is állnak manapság a párok egymással, és mik a legfőbb nehézségek közöttük?

Figyeljünk embertársainkra az ünnepek idején!

A téli időszak, és azon belül is a karácsony környéke a legkockázatosabb azok számára, akik magányosak, és/vagy tartós szomorúsággal, depresszióval küzdenek. Sajnos az öngyilkossági kísérletek száma ilyenkor jelentősen megugrik. A legtöbb, amit tehetünk, az az odafordulás, a figyelem és a szeretet.

A törődés a legjobb orvosság

Ha a kicsi gyerek beteg, vagy fáj valamije, akkor rohan a szülőhöz, és megoldást vár tőle. A tapasztalatok azt mutatják: a gyógyuláshoz fontosabb a figyelem, mint maga a gyógymód.

A helyes fontossági sorrend: a párunk, majd a gyerekünk

A gyerek születése után átrendeződnek a családi viszonylatok, és a legtöbb esetben a pici kerül a középpontba. A szociológusok arra tanítanak, hogy törekedjünk mindig a párkapcsolatot előtérbe helyezni.

Az ingerfüggőség hálójában

A felgyorsult világban, az Internet korszakában olyannyira hozzászoktunk a pörgéshez, az áramló eseményekhez, hogy szó szerint az ingerek rabjává váltunk. Az impulzusok hiányában viszont nyugtalanná válhatunk, és nyugtalanság uralkodik el rajtunk.

A szexfüggőség létező fogalom

Függeni nem csak a cigarettától és az alkoholtól lehet, hanem a károsnak semmiképpen sem ítélt szextől is. Ez a jelenség a játékszenvedélyhez hasonlít, és a csillapíthatatlan vágy eluralja a függő életét. Természetesen a háttérben lelki okok húzódnak.

Tudatosan és racionálisan kell dolgoznunk a párkapcsolat működéséért

Rengeteg párkapcsolatról, házasságról szóló könyvet olvashatunk manapság, ezek legtöbbje viszont inkább a női szemléletet jeleníti meg – mivel a hölgyek szívesebben beszélgetnek erről a témáról.

Csecsemővé hasonulunk a párkapcsolatokban – Pál Feri veszprémi előadása

Pál Feri fantasztikus előadásán jártunk Veszprémben, melyet a Nyitott Akadémia szervezett.

Multitasking képesség – a modern kor elvárása?

Az úgynevezett „multitasking” fogalom a számítástechnikából ered, magyarra körülbelül úgy lehetne lefordítani, hogy egyszerre több feladatot, párhuzamos tevékenységeket folytatunk

Halottak napja - Meghosszabbított nyitva tartással várják a látogatókat a budapesti temetők

A szokásosnál hosszabban, 7 órától 20 óráig tartanak nyitva a budapesti temetők csütörtöktől vasárnapig mindenszentek ünnepe és halottak napja alkalmából. Jövő hétfőn visszaáll a szokásos rend, 7.30-tól 17 óráig tartanak nyitva a sírkertek - közölte a Budapesti Temetkezési Intézet Zrt. az MTI-vel.