5 mód, hogy motiváltak maradjunk
- Dátum: 2017.08.21., 20:12
- álmodozás, álom, átvizsgálás, cél, fejlődés, figyelem, haladás, idő, mentorálás, mindennapok, motiváció, munka, példakép, segítség, visszajelzés, visszavonulás
A motiváció tulajdonképpen arra vonatkozik, hogy miért is csináljuk azt, amit csinálunk. Van egy kérdés, amit időnként érdemes feltennünk magunknak: „Ha vezetőként vagyunk jelen az életben, hogyan maradhatunk motiváltak?” Vagy másként: „Mi ad értelmet, jelentést az életemnek?”
Hogyan tarthatjuk magunkat ebben az állapotban? Lentebb néhány egyszerű technikát olvashattok.
1. Hagyjunk időt a visszajelzésre! Az üzletben és a magánéletünkben is rendszerint elfelejtünk reflektálni saját magunkra és arra, hogy mi is történik éppen az életünkben, illetve mit tanulhatunk ezekből a dolgokból.
2. Ne felejtsünk el álmodni! Néhány embert annyira lefoglalnak a mindennapi feladatai, hogy elfelejtenek a jövőről álmodni. Ezért nem vágynak túl sokra vagy túl messzire, sem magukért, sem a szervezetükért, ahol dolgoznak, vagy amivel foglalkozni szeretnének. „Miről álmodok, hogy megvalósítsam az életben? A karrieremben van valami ilyen?”
3. Szenteljünk egy kis figyelmet azoknak, akik sikeresek körülöttünk! Találjunk szerepmintákat, amelyek megérdemlik a figyelmet. Akik úgy irányítják az életüket, a karrierjüket, amilyen módon mi is vágyunk erre. Akik különböznek másoktól olyan módon, ahogyan mi magunk is szeretnénk.
4. Kicsit vonuljunk vissza a haladástól! Legalább egyszer egy évben – ha nem gyakrabban – vizsgáljuk meg az életünket és a céljainkat. Talán szeretnénk is kimozdítani magunkat a mindennapokból, és elmenni valahová, ahol sem telefonon, sem e-mailen keresztül nem érnek el minket.
5. Mentoráljunk valaki mást! A legjobb módja annak, hogy kiszivárogtassuk, amit mi magunk jól tudunk, ha megosztjuk azt másokkal. Segíteni egy másik embernek ráadásul gyümölcsöző lehet motivációnkat illetően.
Forrás: https://marksanborn.com/5-ways-to-stay-motivated/
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.
A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.