Menü

5 mód, hogy motiváltak maradjunk

A motiváció tulajdonképpen arra vonatkozik, hogy miért is csináljuk azt, amit csinálunk. Van egy kérdés, amit időnként érdemes feltennünk magunknak: „Ha vezetőként vagyunk jelen az életben, hogyan maradhatunk motiváltak?” Vagy másként: „Mi ad értelmet, jelentést az életemnek?”

Hogyan tarthatjuk magunkat ebben az állapotban? Lentebb néhány egyszerű technikát olvashattok.

1. Hagyjunk időt a visszajelzésre! Az üzletben és a magánéletünkben is rendszerint elfelejtünk reflektálni saját magunkra és arra, hogy mi is történik éppen az életünkben, illetve mit tanulhatunk ezekből a dolgokból.

2. Ne felejtsünk el álmodni! Néhány embert annyira lefoglalnak a mindennapi feladatai, hogy elfelejtenek a jövőről álmodni. Ezért nem vágynak túl sokra vagy túl messzire, sem magukért, sem a szervezetükért, ahol dolgoznak, vagy amivel foglalkozni szeretnének. „Miről álmodok, hogy megvalósítsam az életben? A karrieremben van valami ilyen?”

3. Szenteljünk egy kis figyelmet azoknak, akik sikeresek körülöttünk! Találjunk szerepmintákat, amelyek megérdemlik a figyelmet. Akik úgy irányítják az életüket, a karrierjüket, amilyen módon mi is vágyunk erre. Akik különböznek másoktól olyan módon, ahogyan mi magunk is szeretnénk.

4. Kicsit vonuljunk vissza a haladástól! Legalább egyszer egy évben – ha nem gyakrabban – vizsgáljuk meg az életünket és a céljainkat. Talán szeretnénk is kimozdítani magunkat a mindennapokból, és elmenni valahová, ahol sem telefonon, sem e-mailen keresztül nem érnek el minket.

5. Mentoráljunk valaki mást! A legjobb módja annak, hogy kiszivárogtassuk, amit mi magunk jól tudunk, ha megosztjuk azt másokkal. Segíteni egy másik embernek ráadásul gyümölcsöző lehet motivációnkat illetően.

Forrás: https://marksanborn.com/5-ways-to-stay-motivated/

Hipermnézia – amikor nincs olyan, hogy elfelejted

Talán már mindenki járt úgy, hogy elfelejtett valamit, mert esetleg sok más dolga volt. A hipermnéziások nem tudnak felejteni még akkor sem, ha szeretnének.

Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.

Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.