Menü

Az elengedés dinamikája

A szó,, amit nem szívesen mondunk ki manapság (ha egyáltalán kimondjuk), az a „feladom”. A neveltetésünk, egyáltalán a korszellem ellen való a vallomás, hogy én bizony most bedobom a törülközőt, nem küzdök tovább, vagy divatosan, eufemizálva az aktust: „elengedem” a problémát. A gyerekeinknek is azt tanítjuk, tartsanak ki, legyenek szívósak, eltökéltek, és ne veszítsék el soha, de soha a reményt.

Stresszkezelés hatékonyan

Teljesen igaza van azoknak, akik szerint a stressz lehet pozitív hatású is, lehet teljesítményfokozó, lehet egy egészséges mértékű izgalom, egy pozitív dopping.

Egy könyv jogainak védelme

Írtam egy könyvet, egy tudományos munkát, egy online cikket. Hogyan védjük meg az ötleteinket, és a szellemi jogainkat? Nem fogják ellopni az ötletemet? Mit tegyek, ha lemásolják a blogbejegyzésemet, kölcsönveszik az írásaim egy részét? Egyáltalán minek mekkora a súlya, a lopás az lopás, vagy nyilván egy cikk, nem egy kategóriába esik egy könyvvel? Ebben az írásban ezekre a kérdésekre kaphatunk válaszokat.

Elektromos vagy benzines motorkerékpár?

Miért érdemes elektromos motorkerékpárt venni benzines helyett? Ez egy nagyon aktuális kérdés lehet a mindennapi közlekedésben résztvevőknek, és a felnövekvő generációnak is. Az új motorosokat nem kötik a beégett motoros előítéletek, mint a kötelező nagy köbcenti, a nagy hang, a sok lóerő, mert attól vagyok igazi férfi, stb… Ők nyitottabbak az új technológia előnyeire, és szép lassan mindenkire hat az elektromos forradalom.

Hogyan szokjunk le a körömrágásról?

Bizony nagyon nehéz leszokni a körömrágásról, hiszen ez is egy függőség. Az még nem elég, hogy eldöntjük, leszokunk róla, meg is kell tenni az első lépéseket. Mi válthatja ki ezt és milyen módszerek segíthetnek a leszokásban?

Nyaralás szezonon kívül

Lassan vége a nyárnak, de még nem voltál nyaralni? Ne aggódj, nem maradtál ki semmiből, hiszen szezonon kívül is ugyanolyan, ha nem jobb élményeket szerezhetsz! Legyen az belföldön, vagy külföldön, ha ősszel utazol, akár kevesebb pénzért több élményben lehet részed!

Hova vihetjük a megunt könyveinket, ha kell a hely az újaknak?

Ha úgy gondoljuk, hogy mi már nem fogjuk elolvasni a régi könyveinket, attól még ne dobjuk ki ezeket, hiszen más örülni fog nekik.

Tippek friss egyetemistáknak

Nemsokára kezdődik a tanév az egyetemisták számára is! Idén is sokan vannak olyanok, akik most kezdik az első szemeszterüket a választott felsőoktatási intézményben. Itt van néhány tipp a gólyáknak, hogy gördülékenyebben menjen a tanévkezdés!

Anyukák! Szervezzetek garázsvásárt!

Nagycsaládos anyukaként olykor a helyhiány, olykor szezonálisan nagyszabású szelektálásba szoktam kezdeni, ez a nyári végi időszak pedig pont ilyen. Nyáriszünet vége felé közeledve érdemes kihasználni az utolsó szünidei napokat arra, hogy megváljunk a kinőtt holmiktól, melyek csak a helyet foglalják.

A jacuzzi jótékony hatásai szervezetünkre

Ki ne ismerné a pezsgőfürdőzést, hiszen régóta ismert és közkedvelt dolog a kis medencében vagy kádban ázni, de nem csak lelkünknek tesz jót, hanem a testünknek is.

A természetben tanulni, avagy a szabadtéri tanulás előnyei

A szabadban, a szabadról, a szabadságról tanulni, avagy kilépni a 4 fal közül. Már heti 1-2 óra kinti tanulás is óriási hatással lehet a gyerekek tanulási eredményeire, és új perspektívákat ismertet meg velük. Valamint a kint eltöltött időt, a gyerekek felnőttkorba is továbbvihetik, ahol rengeteg módon hasznosítani tudják

A kertészkedés jótékony hatásai

A kertészkedés egy jópofa hobbi és felelősség is egyben! Azok számára, akik ezt a hobbit választják, illetve kertes házban laknak, különböző pozitív mentális és fizikális hatásokkal jár ez. Ezekről a jótékony hatásokról olvashattok ebben a cikkben.

Hogyan maradjunk fittek a nyári forróságban?

A több mint 30 fokos melegben a legjobb a vízparton sütkérezni, megmártózni a kellemesen hűs vízben, vagy éppen olvasni egy jó könyvet, videójátékozni a klímás szobában. Dolgozni azonban nyáron is muszáj, még akkor is, ha tombol a kánikula, ami miatt lelassulunk és nehezebben tudunk fókuszálni. Ebben a cikkben megtudhatunk pár hasznos tippet, amik segíthetnek túlélni és produktívnak maradni a hőségben is.

Honnan ered a közösségi hűtőszekrény projekt?

A community fridge mozgalom 2015-ben indult Németországban, majd jelent meg az Egyesült Királyságban. A törekvés fő célja, hogy közterületen elérhető hűtőket, fagyasztókat hozzanak létre, és tegyenek elérhetővé mindenki számára. Ezeket általában jótékonysági szervezetek, vagy egy-egy nagyáruház üzemelteti és tartja fenn, akik részt vesznek a projektben, és a fő cél a jótékonykodás, valamint a felesleges élelmiszerek megmentése.

A batikolás új divatja

A batikolás egy izgalmas ruhafestési technika, amivel foltos, csíkos, színátmenetes mintákat tudunk létrehozni. Az alkotás öröme mellett, saját készítésű, teljesen egyedi darabokkal frissíthetjük ruhatárunkat. Azok az idők, amikor a színes szerelést a hippi közösség felismerhető elemeként tekintették, rég elmúltak, és ez az eredeti technika újra divatba jött. Legyen póló, pulóver, táska, vagy akár lakástextil ezzel a ruhafestő technikával garantáltan egyedi darabok készülnek.

Gazdálkodj okosan az időddel!

Úgy érzed kifolyik a kezedből az idő, és egy napnak legalább negyvennyolc órából kellene állnia, hogy meg tudj oldani minden rád nehezedő feladatot? Mindenkivel előfordult már, hogy összegyűltek a teendői és sehogy nem sikerült utolérnie magát. Itt van néhány tipp, amivel könnyebbé válhatnak a hektikus hétköznapok!

Dumpster diving: A környezettudatos kukázás

Még a COVID járvány első nagy hulláma idején, az otthon ülős időszakban lett nagy trend a YouTube-on a dumpster diving, vagyis kukabúvárkodás. Ezen kifejezés alatt arról készült videókat lehet nézni, ahogy egy fiatal nő/férfi, vagy fiatalok csoportja elmegy egy-egy amerikai nagyáruház hátsó bejáratánál lévő konténerekhez, és megmutatja, hogy mennyi minden használható, fogyasztható dolgot dobnak ki a boltok. Az epizódok végén pedig az a csúcspont, amikor a videókészítő megsaccolja, hogy körülbelül mennyi pénzt érnek a talált dolgok.

Augusztusi másodvetés

Kertészkedni az év minden szakában érdemes, nem kell hozzá nagy vethető kert sem, elég egy-egy magaságyás, vagy akár néhány balkonláda is. Augusztusban is van mit a földbe rejteni.

TSH mellett alacsony hízás

A TSH, a pajzsmirigy (Thyroidea) Stimuláló Hormon, amit az agyalapi mirigy termel. Ez a TSH hormon szabályozza a pajzsmirigy működését, és ezáltal a pajzsmirigy által termelt T3 (trijód tironin) és T4 (tiroxin, tetrajód tironin) pajzsmirigyhormonok termelődését is szabályozza. A T4 pajzsmirigyhormon egy olyan előhormon a szervezetben, ami T3 Trijód Tironin hormonná alakul át.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!