Menü

Rokonok távol egymástól – hogyan kezelhetjük?

Októberben még kevesen gondolnak a karácsonnyal járó zűrzavarra, a rengeteg főzésre, sütésre, az ajándékozás feszültségére, de nyilván a családtól elszigetelten élőknek már ilyenkor eszükbe jut, hogy mivel, mikor mennek haza, meddig maradnak, hogyan jutnak vissza. Még a legedzettebbek gyomra is összeszorul, ha az utazással járó költségekre és a kevés pihenésre gondolnak. Ezért érdemes már most megkezdeni a gondolkodást. Ha előre eltervezed a részleteket, és még időben tájékoztatod a családod, minden hazautazásra egyszerűbb megoldást találhatsz.

Kezdjük az utazás időpontjával! Mindig olyan időpontban utazz haza, ami biztosítja, hogy mindenkivel találkozhass, akivel szeretnél, de jusson idő a pihenésre is! Az a legjobb, ha valakiket még a hazautazás napján meglátogatsz. Vagy egy napra összehozhatod a családot, így egyszerre lehetsz mindenkivel, és senkit sem bántasz meg azzal, hogy rá kevesebb időt szánsz, mint a többi családtagodra.

Az utazás árát folyamatosan tedd félre, hogy egyszerre ne viseljen meg a kiadás. Mindegy, hogy autóval, repülővel, tömegközlekedéssel szeretnél-e menni, valamennyi költsége biztosan lesz, de ha már korábban félreteszed azt a pénzt, akkor biztosan nem a pénz miatt fogsz mégis otthon maradni.

Készítsd fel a rokonságot! Ugyanis amilyen nehéz összehozni az érkezést, olyan nehéz feldolgozni a távozást. Mindig lesznek síró családtagok, akiket a hetek, hónapok, melyeket távolt töltenek, jobban megviseli, mint a többieket. Ezért érdemes a búcsúra, annak időpontjára is felkészíteni mindenkit, illetve a következő látogatás időpontját is jobb minél előbb tisztázni. Sőt, jó előre érdemes minden látogatást beütemezni, hiszen csak így tudjátok biztosítani, hogy teljesen szabadok legyetek az utazáshoz.

Mit érdemes vinni? Sok-sok jó kedvet és figyelmet. Ezen kívül ugyanis nem sok dologra lesz szükségetek a család közelében, kivéve talán a türelmet. De hiszen arra mindig szükség van, nemcsak a családi találkozókon. A távolságot kezelni nehéz. Ha azt érzitek, hogy elszeparálva éltek a hozzátok közel álló személyektől, és nincs arra lehetőség, hogy akkor találkozzatok, amikor arra legjobban szükségetek lenne. Ezért minél több telefonhívással, és a minőségi idő eltöltésével próbáljátok meg könnyebbé tenni a helyzetet mind a magatok, mind a társaitok számára.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Villámlás és mennydörgés – tudod, mit kell tenned?

Mindenki találkozott már olyan viharral, ami hangos dörgéssel és villámlással járt, de vajon mindenki tudja e, hogy ilyenkor mit kell tenni?

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.