Anyukák! Szervezzetek garázsvásárt!
Nagycsaládos anyukaként olykor a helyhiány, olykor szezonálisan nagyszabású szelektálásba szoktam kezdeni, ez a nyári végi időszak pedig pont ilyen. Nyáriszünet vége felé közeledve érdemes kihasználni az utolsó szünidei napokat arra, hogy megváljunk a kinőtt holmiktól, melyek csak a helyet foglalják.
Trükkök, amivel rávesznek az online vásárlásra
A reklámok folyamatosan jelen vannak az életünkben. Nehéz definiálni egy olyan jelenséget, ami ennyire intenzíven jelen van mindennapjainkban, mint a hirdetés. A marketing és a reklámok fő célja a meggyőzés, a rábeszélés, manipulálás.
Használt ruhát venni menő!
Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.
Valentin-nap, amikor csak a szerelem számít meg a csoki
Vannak, akik számára a február 14-e a szerelmesek várva várt ünnepe, amikor az emberek világszerte virággal, apró ajándékkal lepik meg kedvesüket, szeretteiket, mások nem tartják és nem értenek egyet ezzel az „egy napig nagyon szerelmesek vagyunk” szokással, mely a virágárusok ünnepe.
Valentin nap és társkeresés
Olvastam a minap, hogy a világ legdrágább Valentin-napi vacsorája New York tetején tízezer dollárba, azaz majdnem négymillió forintba kerül. Mi a véleményünk a Valentin-napról, ki az aki tartja, ki az, aki elvből nem és hogyan keresnek ma párt az emberek? Erről írunk ma.
Iskolakezdési őrület
Talán elmondhatom, hogy lassan a nyár végéhez közeledve kezdődik, vagy van, akinél már javában tart az iskolakezdési bevásárlás, netán némely család már mindennel készen is van. Az „iskolakezdési őrület” kifejezés számomra találó, egy ovit kezdő 3 évessel és két iskolással valóban egy őrület.
Ghostingolás - Avagy eltűnni egy kapcsolatból
Egyik nap még beszéltek, másnap már nem válaszol, akivel beszéltél. Összezavaró és egyben elkeserítő amikor valaki magyarázat nélkül egyszerűen csak eltűnik az életünkből. Felmerül a kérdés, hogy kell-e ezen agyalni, milyen ember, aki egyszerűen csak nem válaszol? Másrészt miért kerül előtérbe a ghosting, avagy a köddé válás jelensége, és mennyire mutat mindez túl a párkapcsolatokon?
Mire használhatjuk a mesterséges intelligenciát, és mik a veszélyei?
A ChatGPT az elmúlt időszakban bombaként robbant, mint egyfajta ingyenesen használható online mesterséges intelligencia. Azóta pedig már a Google is fejleszti a Google Bardot. Azonban ezek az oldalak legalább annyi veszélyt hordoznak magukban, mint előnyt. Az alábbi cikkben összefoglaltam a mesterséges intelligencia legfontosabb lehetőségeit és kockázatait.
Akiknek nehezen indulnak a reggelek…
Kinek ismerős a szitu a reggeli kapkodásról, ideges rohanásról, a gyerekek több különböző intézménybe való percre pontos fuvarozásáról, az indulás körüli káoszról? Mivel a reggeli rutin erősen meghatározza a nap hátralévő részét, így nagyon jó lenne néhány tipp arról, hogyan indulhatna zökkenőmentesen a nap.
Jön a csúnya pulcsik világnapja!
December 16-án tartják - nem hivatalosan - a csúnya pulcsik világnapját, melyhez már számos boltban és online webshopban lehet válogatni a giccses karácsonyi mintás kötött felsőkből.
Hogyan viseljük könnyebben a téli bezártságot?
Nem mondunk újat azzal, hogy a nyári napsütéses vidám reggelek hangulatra gyakorolt hatása teljesen más, napos időben inkább vagyunk jókedvűek, vidámak, kedvesebbek, segítőkészebbek, azonban a tavaszra, nyárra még picit várni kell.
Téli szünet a gyerekekkel
Létezik még „igazi téli szünet”, ünnepvárás, igazi karácsonyi csoda a gyerekeknek a mai világban? Tették fel a kérdést az egyik internetes portálon. Bizony elgondolkoztam szülőként ezen.
Mit jelent a „Skin Hunger”?
A „skin hunger” kifejezés az érintés, a bensőséges ölelés, vagy kézfogás utáni vágyat takarja, azt a vágyat, ami a mai világban sokszor kielégítetlen marad. Az ölelést nem lehet online átadni.
Black Friday és ami mögötte van, avagy valódi kedvezmények vagy átverés?
A „Black Friday” - magyarul „Fekete Péntek” egy minden évben november végén beköszönő vásárlásra ösztönző program, kereskedelmi kedvezmény. Az akcióban részt vevő üzletek akár 50-70%-os kedvezménnyel csábítják a vásárlóikat. Mennyire valósak az ilyenkor csábító akciók? Valódi kedvezmények vagy átverés?
A hastánc, mint életstílus
A hastánc a testnek-léleknek egy különleges kifejezőeszköze, melyben fontos szerepet játszik a kreativitás, az önkifejezés, a spiritualitás. A hastánc, több, mint tánc. Életstílus. Bartha Rékával, a Lunotis Tribal Academy fellépőcsoportjának tagjával beszélgettem.
Az internetfüggőség tünetei és következményei
Az internetfüggők rosszabbul szerepeltek több magatartás-értékelésnél: az addikció mértékében, az érzelmi viselkedésben, a társas kapcsolatokban, a szorongással összefüggő érzelmi problémákban, és a rosszabb pontszámokat összekapcsolták két specifikus agyterület fehérállományának alacsonyabb sűrűségével.
…és már el is telt a nyár
Ahogy az előszobában lévő két összekészített iskolatáska, tornazsák, rajzos doboz, technika felszerelés, tisztasági csomag is mutatja, lassan pakolhatunk be a hátizsákokba, csomagolhatjuk a könyveket, címkézhetjük a füzeteket. Hosszú a tanévkezdési lista, ideje mindent beszerezni.
Sminkbakik
Elképzelhető, hogy a férfi olvasóink most tovább görgetnek és őket itt elveszítjük, de még az is lehet, hogy az erősebbik nemet is érdekli a téma, illetve nekik is van véleményük a sminkelésről, annak hibáiról, mikor sok, mikor nem szép. Nézzük!
Irodai munkavégzés - előnyök, hátrányok
Az irodai munka mindig is népszerű volt, amellett, hogy ez a munkavégzés számos előnnyel és hátránnyal jár. Vajon ki, hogy éli meg, hogy a saját otthonából, akár az ágyából is lehet irodai munkások? Home office, irodai munka, jó, vagy rossz nekünk?
Elhíznak a gyerekek az online világban?
Az otthoni tanulás, home office, online lét bizony kedvez a túlsúly megjelenésének. Kevesebbet mozgunk mi is és a gyerekek is, a testnevelés órák hiányoznak, gép előtt ülünk, a kamaszok nagy többsége egész nap a szobájában kuksol. Valóban sokat híznak a járvány idején a gyerekek?
Facebook függőség
Napjaink egyre nagyobb részét teszi ki a közösségi médiával töltött idő. Ez vajon áldás, vagy átok? A facebook, a legkedveltebb közösségi platform használata szinte már mindenki napi rutinjához tartozik, azonban mégis ritkán hallunk arról, hogy ez függőség volna.
Kultúra a koronavírus alatt
Koronavírus előtt sokan jártak moziba, színházba, könyvtárba és egyéb olyan helyekre, ahol egy kis kultúrát tudott magába szívni az ember. Sajnos egyre jobban eléri az emberek ingerküszöbét az, hogy nincsenek nyitva üzletek, szórakozóhelyek és persze azok az intézmények, amelyek a kultúráért felelősek.
Konyhai bakik, amiket te is elkövetsz
Nyilván senki sem kezdi úgy, hogy egyből „gasztrozseni”, vagy konyhatündér. Aki főzni akar, annak rengeteg mindent kell megtanulnia ahhoz, hogy otthonosan mozogjon a konyhában. Nemcsak kezdőként hibázunk, még rutinos konyhatündérként is akadnak bakik, amit olykor elkövetünk. Lássuk például miket!
Karantén gyerekekkel pro és kontra
A járványhelyzet számtalan új szokatlan feladat elé állított minket, különösen a kisgyermekes családokat. A hosszú karantén alatt újra kellett gondolnunk egy csomó mindent az eddigi életünkkel kapcsolatban. Karantén gyerekekkel pro és kontra.
Jelnyelvből nyelvvizsga? Igen!
Az Országgyűlés ellenszavazat nélkül fogadta el a magyar jelnyelvről szóló törvény módosítási javaslatát. A törvényi változtatást azért kezdeményezték, hogy a siket emberek életminőségét javító lehetőségek köre kibővülhessen.
Mekkora stressz vajon a szülőknek a „tanárlét”?
Szerintem egy átlagos szülőnek soha eszébe nem jutott soha, hogy egyszer majd tanár lesz. Karantén idején mégis az lett, és olyan tudásokat kellett elővennie, amit rég eltemetett magában. De ez vajon növelni fogja a szülő részéről a toleranciát a tanár felé, ami ugye manapság kiveszőben van? Ezt kutatják szakemberek is.
Mi lesz velünk ballagás nélkül?
A történelem során nagyon ritkán fordult elő olyan, hogy az iskolai élet jelentős pillanatai nem valósulhattak meg. Most mégis ez a helyzet, hiszen nem lesznek szóbeli érettségik, valószínűleg bankett sem, de ami még lényegesebb, nem lesz ballagás. Ezt pedig nem olyan könnyű feldolgozni.
Krízisvonal és online távkonzultáció az ELTE PPK és a Doktor24 összefogásával
Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar krízis specializációjának szakemberei és a Doktor 24 pszichológusai/pszichiáterei fogadják mától a koronavírus-járvány okozta lelki/mentális megterhelések miatt segítségre szorulók hívásait. A Doktor24 Egészségközpont ugyanakkor összesen18 szakterületen több mint 40 orvossal indítja online (video) vizit/távkonzultációit, hogy a kezelt páciensek folyamatos kontrollja, valamit a betegek jelen helyzetben megoldható ellátása biztosított legyen.
ONLINE RENDELŐ INDUL– Svábhegyi Gyermekgyógyintézet
Krónikus asztmás és allergiás gyermekeknek indul TB támogatott online vizit/távkonzultáció a Svábhegyi Gyermekgyógyintézeben.
Ne őrülj meg otthon
Nyilván nem is tehetünk most mást, mint nyugalmunkat valamennyire megőrizve óvjuk magunk és szeretteink egészségét, betartsuk a szabályokat, de hogyan ne őrüljünk meg otthon?
Egy boldog kapcsolat hizlal?
Minél boldogabb a párkapcsolat, vagy házasság, a tagjai annál jelentősebb túlsúllyal gyarapodnak. Vajon van ebben igazság?
Napjaink betegsége a társas magány
Sok pozitív oldala van a közösségi oldalaknak, de nagyon sok veszélyt is jelentenek, közvetlenül és közvetve is. Minél többet nyomkodod a mobilodat, minél többször kattintasz fel a facebookra, minél többször számolod meg az instagram lájkokat, annál inkább egyedül érzed magad.
Legyél mesedoktor!
Ha valaki volt már gyermekével kórházban, akkor meghálálhatja az ott dolgozók áldozatos munkáját, ha pedig nem volt ebben része, akkor belepillanthat a kórházak gyermekosztályainak életébe, s fényt vihet az unalmas napokba, ha önkéntes mesedoktornak áll!
Élet wifi nélkül? Van!
Érdekes szókapcsolatot olvastam a mai fiatalokról: „digitális bennszülöttek”. Elgondolkodtató, hogy mennyire nő azok száma, akik már beleszületnek a digitális közegbe.
Élet a közösségi oldalakon kívül?
Amióta mindenki folyamatosan a közösségi oldalakon lóg, teljesen tönkre mennek az emberi kapcsolatok. Te kibírod pár napig közösségi média nélkül?
Olvasunk még könyveket?
A mai világban a legfontosabb, ha érvényesülni szeretnénk, hogy minél gyorsabban jussunk információkhoz. Erre tökéletesen elég az internet. A hírkereső oldalak, a közösségi felület, a televízió és a rádió gyorsan kiszolgálja az információéhségünket, szórakoztat, tájékoztat. De hol maradnak a könyvek
Okos holmik, jó vagy nem?
Okos telefon. Okos mosógép. Okos takarítógép, robot porszívó, okos óra, okos személyi mérleg mindenféle kijelzővel, okos tablet, okos mérleg, intelligens lázmérő és még sorolhatnánk. Vajon több előnye, mint hátránya van intelligens készülékeinknek?
Segíthetsz rajtuk!
A szegénységben élő családokon, gyerekeken idén is segíthetünk, ha tartós élelmiszereket, tisztító- és tisztálkodási szereket, valamint jó állapotú könyveket és játékokat, édességeket vagy ruhákat ajándékozunk. Csatlakozzunk a gyűjtőakciókhoz idén is!
Az ünnepi szezon kiemelt időszak az online bűnözőknek
Idén az interneten elköltött összeg elérheti az 500 milliárd forintot is, amely egyre nagyobb kedvet hoz az internetes támadóknak. A karácsonyi szezonban sok hamis webáruház a pénzünkre pályázhat. Sőt, a karácsonyfa alá kerülő okoseszközök is komoly kockázatot hordoznak az adatainkra. Ne hagyjuk, hogy meghekkeljék a karácsonyt!
Elrettentő társadalomkép a facebook-on
Hogyan gondolkodik az új generáció, s mivel tölti a szabadidejét? A facebook-ról (majdnem) minden kiderül! Egy csoport révén bepillantást nyerhettem az elrettentő valóságba. Biztosan ezt akarjuk, emberek?
Tanulj online saját időbeosztásod szerint!
Az információáramlás sebességének köszönhetően ma már számos lehetőségünk van a tanulásra. Az internet terjedésével és a felhasználási kör kiszélesedésével a ma embere már teljes kurzusokat is elvégezhet online.
Az online orvoslás előnyei és hátrányai
Sok orvos szenved attól a jelenségtől, hogy a páciensek az internetről tájékozódnak a problémáikat illetően. Noha jó lenne, ha a magyar társadalom egészségtudatosabbá válna, úgy tűnik, nem ez a jó út - az online tájékozódás igen szélsőséges formában jelentkezik hazánkban.
Az internet destruktívan hat a szexuális kultúrára
Romlik a szexuális felvilágosultság és a tájékozottság az internet korában. Azt hisszük, hogy az emberek számára minden információ elérhető az online térben, de úgy tűnik, nem tudnak élni vele. Az intimitást, a szexuális kultúrát pedig negatívan befolyásolja a korlátlan és szélsőséges látvány és infóanyag.
Online hazugságok
Köztudott, hogy a kommunikáció nemcsak a kimondott vagy leírt konkrét szavakat, mondatokat jelenti. Része a testbeszéd, és egyéb nem verbális eszközök, melyek együttesen informálnak minket az üzenet valódi tartalmáról, és másik fél viszonyulásáról.