Döntéshelyzet betegség esetén
- Dátum: 2017.02.18., 18:31
- állapot, betegség, döntés, egészség, fertőzés, figyelem, immunrendszer, iskola, kockázat, közérzet, láz, munka, probléma, rizikó, tünet, veszély
Gyakran jelentkezhetnek kínzó, kellemetlen egészségügyi tüneteink: láz, fejfájás, köhögés, torokfájás. De fájhat a hátunk, vagy lehet arcüreggyulladásunk is. Közben pedig azon morfondírozunk, vajon menjünk-e másnap dolgozni, vagy elengedjük-e gyermekünket az iskolába. Mi alapján döntsünk?
Első körben azt gondoljuk át, hogy magunkat, illetve másokat veszélyeztetünk-e azzal, ha dolgozni megyünk, vagy gyermekünket közösségbe engedjük. Fertőző betegség esetében egyszerű a döntés: maradjunk otthon, mivel ilyenkor más emberek egészségét is kockáztatjuk. Saját egészségünk kockáztatása nem éri meg: ha a tüneteink viszonylag súlyosak, vagy a gyógyszeres kezelésnek van olyan hatása, amely munka közben balesetet okozhat, és így mások is megsérülhetnek, esetleg óriási hibát követhetnénk el munkafolyamataink során, szintén az otthoni pihenés a legésszerűbb döntés.
Ha gyermekünk betegsége más gyerekekre is átragadhat, maradjon otthon! Sok iskolában terjesztik már azt a rendszabályt, miszerint a gyermeknek csak akkor ajánlott közösségbe mennie, ha tüneteit már legalább 24 órája nem kíséri lázas állapot. Igaz, ez a módszer csak bizonyos esetekben működik. Vannak ugyanis olyan fertőzések is, amelyek könnyen terjednek, és nem is feltétlenül kíséri őket láz. Ezekre néhány példa:
- a megfázás
- kötőhártya-gyulladás
- fülfájdalom, gyulladás
- gastroenteritis (~ gyomor-bélrendszeri betegség).
Ahelyett, hogy csak a láz kérdését vennénk figyelembe, körültekintőnek kell lennünk, és más tüneteinket is meg kell vizsgálnunk. Sokszor ugyanis nagyobb gondot is okozhatunk: lehet, hogy egy munkatársunk esetleg éppen kemoterápiás kezelés alatt áll, vagy valamilyen krónikus problémával rendelkezik, esetleg egy munkatársnőnk állapotos lehet. Ezek – és még sorolhatnánk – mind olyan állapotok, amikor az emberek az immunrendszer legyengült állapota miatt fogékonyabbak a fertőzésekre. Saját egészségünk mellett gondoljunk mindig a környezetünkre is!
Forrás: www.medicinenet.com
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.