Menü

Anyukák! Szervezzetek garázsvásárt!

Nagycsaládos anyukaként olykor a helyhiány, olykor szezonálisan nagyszabású szelektálásba szoktam kezdeni, ez a nyári végi időszak pedig pont ilyen. Nyáriszünet vége felé közeledve érdemes kihasználni az utolsó szünidei napokat arra, hogy megváljunk a kinőtt holmiktól, melyek csak a helyet foglalják.

Ha nincs szívünk kidobni a jobb darabokat, akkor szervezzünk garázsvásárt, s fordítsuk előnyünkre a helyzetet, amit meg nem tudunk eladni, adományozzuk el rászoruló családoknak vagy adjuk olyan szervezeteknek, akik a hátrányosan élőket segítik, de mindenképp kerüljenek új gazdához a nem hordott holmik.

A használt ruhák újra felhasználása a klímaváltozás szempontjából is nemes cselekedet.

Ha elhatároztuk magunkat a garázsvásár megszervezése mellett, akkor keressünk egy megfelelő helyszínt hozzá, ennek nem muszáj garázsnak lennie, tökéletes jó időben az udvarunkon megszervezni vagy csatlakozni más anyukákhoz és együtt használtruha vásárt tartani.

Tamásiban, ahol lakom, időnként több anyuka szervez a városközpont piacán baba-börzét, ahol lehetősége van az anyukáknak eladni a nem használt gyerekruháit vagy pedig vásárolni, netán mindkettőt.

Természetesen az interneten is léteznek börzék, ahol meghirdethetjük az általunk eladni kívánt portékát, ám sokan vannak, akik szeretik élőben látni, megfogni az anyagot, átnézni a varrást, ellenőrizni a minőséget és a méretet emiatt pedig a garázsvásárokat részesítik előnyben.

Ha belevágunk az eseménybe érdemes interneten is meghirdetni, mire készülünk, határozzuk meg a vásár időpontját, lehetőleg már jó előre.

A közösségi oldalak falai, megosztásai segítenek népszerűsíteni, de szórólapokat is lehet osztani, bár véleményem szerint ez ma már kevésbé hatékony, mint néhány online felület, csoport, üzenőfal és megosztás.

A helyi újság egyik rovatába is érdemes beletenni egy hirdetést vagy a helyi tévé, rádió segítségét is lehet kérni ebben.

Nézzünk néhány tudnivalót, hogy sikeres legyen az esemény!

Ha elkészültünk mindennel, megvan a helyszín és az időpont, akkor az eseményen teremtsünk jó hangulatot zenével.

Ügyeljünk a minőségre. A garázsvásár termékei használtak, de ettől még figyeljünk szervezőként arra, hogy a termékek tiszták legyenek. Érdemes kipakoláskor rendszerezni a termékeket, aszerint, hogy milyen méretű ruhákról, cipőkről van szó, hány éves gyerekeknek való. Árazzuk be a termékeket, ne a vásárláskor találjuk ki minek mennyi az ára. Használtholmikról beszélünk, így az árak legyenek eszerintiek. Készülhetsz egy kis rágcsálni valóval vagy innivalóval, ez mindig jóleső gesztus.

Kell adózni a garázsvásár után?

Amennyire én utánajártam ennek, annyit derítettem ki, hogy nem kell külön adózni egy ilyen vásár esetében, ha az így szerzett éves jövedelem nem haladja meg az évi 600 000 Ft-ot. Egy garázsvásár nem lehet üzletszerű tevékenység, így például teljesen új dolgokat nem értékesíthetünk, mert az már felveti a kereskedelmi tevékenység gyanúját.

Ugyanezen okok miatt nem árulhatók saját magunk által/kézzel készített dolgok sem.

A garázsvásárokból beáramló éves összbevétel, mint említettem, nem haladhatja meg a 600.000 Ft-ot, illetve a költségek levonásával számított jövedelem nem haladhatja meg a 200.000 Ft-ot. Ez esetben nem áll fenn adófizetési kötelezettség.

Magánszemélyek közötti adásvétel esetén is érvényesek a Polgári Törvénykönyvben rögzített kellékszavatossági szabályok. Mindez azt jelenti, hogy a vásárlástól számított egy éven belül felelősséget kell vállalni az általunk eladott termékért.

Ha sikerült kedvet csinálnunk ehhez a mókához, akkor szervezésre fel! Egy kezdeményezés, amellyel mindenki jól jár!

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!