Menü

Valentin nap és társkeresés

Olvastam a minap, hogy a világ legdrágább Valentin-napi vacsorája New York tetején tízezer dollárba, azaz majdnem négymillió forintba kerül. Mi a véleményünk a Valentin-napról, ki az aki tartja, ki az, aki elvből nem és hogyan keresnek ma párt az emberek? Erről írunk ma.

Ha Valentin-nap, akkor párkapcsolat. Ha párkapcsolat, akkor ismerkedés. Mert minden így kezdődik. Ez személyesen jobb és szerencsésebb, vagy használjuk ki az online tér adta lehetőségeket? A rohanó világ természetes velejárója, hogy inkább neten ismerkedünk, vagy mert egyszerűen kényelmesebb, olcsóbb és gyorsabb is?

Vajon elég biztonságos?

Az online társkeresés valóban gyors, egyszerű és kényelmes, de sok csaló is akad a virtuális térben, aki romantikus kapcsolat látszatával igyekszik visszaélni a helyzettel.

A netes társkeresés előnyeit, hátrányait, szabályait, buktatóit kutatjuk.

Miért van kereslet az internetes társkeresésre?

Ideális esetben a való életben találjuk meg a leendő társunkat, de ez nincs mindig így. Van, hogy máshogy alakulnak a dolgaink és az iskolai, főiskolai, később munkahelyi évek alatt nem találjunk meg a párunkat, sokaknak pedig a későbbiekben már problémát okoz az ismerkedés. Ennek oka, hogy nincs lehetőség rá, nincs nagy baráti kör, vagy az illető nem szívesen jár szórakozni, ekkor jöhet szóba az online ismerkedés, melynek óriási előnye, hogy a profilkészítés során megjelölhetjük, hogy milyen paraméterekkel rendelkezzen leendő választottunk, így elkerülhetjük a személyes találkozóknál a kellemetlen meglepetéseket, feltéve, ha az illető önmagáról igazat ír.

Ha a neten ismerkedünk, akár otthonról kényelmesen is megtehetjük, hiszen helyfüggetlen, még pizsamában is randizhatunk, egyszerű és kényelmes módja a párkeresésnek, ráadásul önbizalomnövelő is.

Hátránya, hogy sokkal több emberrel fogunk üzenetet váltani és talán randizni is, de olyannal, akivel tényleg passzolunk is egymáshoz, nem fog hetente összehozni az applikáció, ráadásul az online tér hiába csábítja az embert a virtuális kapcsolatok létrehozására, ezek a kapcsolatok, ahogyan a nevük is mutatja: virtuálisak, azaz nem valódiak. Persze lehetnek a későbbiekben azok, de tudni kell felismerni a buktatóit és betartani néhány dolgot. Egyik ilyen, hogy ha nem dolgoztuk fel a korábbi szakításunkat, akkor ne vágjunk bele.

Ha a szórakozóhelyen szólít le valaki, akkor egy félórás beszélgetés alatt sok mindent le lehet szűrni róla, amit online gyakran még többnapos levelezgetés során sem tudnánk meg az illetőről.

Sajnos jellemző, hogy nagyon sokan hazudnak a korukat, súlyukat, magasságukat, iskolai végzettségüket, családi állapotukat, sőt, lakhelyüket illetően. Régi képeket tesznek fel, mely már köszönőviszonyban sincs a valósággal.

Az online társkeresés lehet jól működő alternatíva és lehet vakvágány is, tenni kell egy próbát, de a buktatóival tisztában kell lennünk.

A dackorszak kritikus szakaszai

A gyermek lelki fejlődésének egyik legfontosabb folyamata az énkép kialakítása, az én-tudat megjelenése. Újszülöttként a gyermek teljes szimbiózisban él az anyjával/ gondozójával, függ tőle, a világot rajta keresztül érzékeli.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.