Menü

Legyél mesedoktor!

Ha valaki volt már gyermekével kórházban (jelen!) akkor meghálálhatja az ott dolgozók áldozatos munkáját, ha pedig nem volt ebben része, akkor belepillanthat a kórházak gyermekosztályainak életébe, s fényt vihet az unalmas napokba, ha önkéntes mesedoktornak áll!

Korábban írtam már az úgynevezett bohócdoktorokról, akik a nevetés specialistái, hiszen jól tudják, a nevetés gyógyít! A bohócdoktori tevékenység egy vidámságközpontú terápiás program, mely nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a mentális gyógyulást elősegítse a gyerekeknél.

A mesedoktorok szerepe is hasonló fontosságú! A meseolvasó önkéntesek kórházakban, rendelőintézetekben, gyermekotthonokban olvasnak fel mondókákat, meséket, verseket. A jótékonysági segítő tevékenység ingyenes, s a mesedoktorok gyakran együttműködnek a bohócdoktorokkal, segítőkkel, támogatókkal.

Önkéntes meseolvasónak bárki jelentkezhet, évek óta keresnek országszerte meseolvasó önkénteseket a kórházban fekvő gyerekek mellé, akik meséléssel segítenék a beteg gyerekek gyógyulását.

Több megye kórháza várja a felolvasókat, a lista szerencsére folyamatosan bővül.

Olvasni amúgy is jó! Segíti a kreatív gondolkodás mellett a stressz oldást, remekül bővíti a szókincset, fejleszti a memóriát, a helyesírást.

A modern technika segítségével pedig lehetőség van arra is, hogy az internet segítségével olvass fel mesét a beteg gyerekeknek! Így nem kell felkeresned egyetlen kórházat sem személyesen és a mesédet többszáz gyermek meghallgathatja, amikor egy kis kikapcsolódásra vagy vidámságra vágynak. Ebben az a legjobb, hogy akár otthonról, online is örömet csempészhetsz a beteg gyerekek hétköznapjaiba.

Amikor a kórházban fekvő beteg gyermekeket például egy látogatási tilalom miatt senki sem látogathatja, akkor különösen jól jön, ha segítségül hívjuk a technikát. A mesedoktorok online felületén több mint 700 mesevideóból van lehetőségük a kis betegeknek választani, amivel el tudják foglalni magukat a kórházi tartózkodás ideje alatt.

Ha Te is szeretnél csatlakozni a programhoz, mindössze egy regisztrációs lapot kell kitöltened a mesedoktorok webhelyén, majd eldönteni, hogy személyesen keresnéd fel a kórházat, vagy inkább online küldenél be mesét.

A meseolvasással az intézményekben lévő gyermekek az idejüket hasznosan, élményekkel tölthetik el. Az önkéntes mesedoktorok elterelik a gyerekek gondolatait, figyelmét és ezáltal segíti gyógyulásukat. A vizsgálatról vizsgálatra járó, vagy naphosszat fekvő kisgyermekek a mesék csodás világába repülhetnek, ez pedig olyan jótékony hatású, hogy meggyorsítja a gyógyulásukat.

A mesedoktor jótékonysági program több éve támogatja a beteg gyerekek felépülését, gyógyulását, s most te is csatlakozhatsz egyedül, vagy akár pároddal, családoddal, barátaiddal együtt!

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!