Menü

…és már el is telt a nyár

Hú nagyon gyorsan! Ahogy az előszobában lévő két összekészített iskolatáska, tornazsák, rajzos doboz, technika felszerelés, tisztasági csomag is mutatja, lassan pakolhatunk be a hátizsákokba, csomagolhatjuk a könyveket, címkézhetjük a füzeteket. Hosszú a tanévkezdési lista, ideje mindent beszerezni.

Nem is tudom mit érezzek, egyrészt a három fiammal eltöltött nyári szünet után azt gondolom, végre iskola, másrészt pedig melankolikus vagyok, hiszen olyan jó volt ez a nyár is, sok program, megannyi tábor, strandolás, kirándulás, állatkert és nyaralás, hamarosan pedig hulló falevelek váltják a balatoni lángos idilli képét. (mondtam, hogy ilyen a hangulatom)

Minden évszakot kell szeretni, mindegyikben van valami szép, most az iskolakezdés az aktuális életszakasz, melyben az lesz a szép, hogy ismét a megszokott – vagy épp egy új - közösségbe kerülnek a gyerekek, mennyi izgalmat rejt magában! Nekik jó lesz ismét a saját korosztályukkal tölteni a napot a nagyszülők helyett, akik már mostanra valószínűleg szintén elfáradtak.

Hogy kicsit az anyagiakról is essen szó, egy friss felmérés szerint mélyen a zsebünkbe kell nyúlni nekünk szülőknek - bár én ezt kutatás nélkül is meg tudtam volna mondani – hiszen egy gyermek iskolakezdése akár 50 ezer forintig is elmehet, de nekem ez még mindig karcsú összegnek tűnik, hiszen az iskolaszerek közé sorolom az iskolatáskát, a tolltartót, a benti cipőt is, így ez az érték akár a duplája is lehet.

Az igazi roham augusztusban kezdődött, s egyre több szülő vásárol online.

Tény, hogy sokba kerül az iskolakezdés, de vajon mennyi időt tölt a gyerek majd az iskolában?

Az egyik legnagyobb izgalom számomra ismét az online oktatás bevezetése, ami itt lebeg a fejünk felett, folyamatos aggodalom, pláne többgyerekes, kevés laptopos szülő számára.

Egyelőre úgy tűnik, hogy szeptemberben a normál, megszokott módon indul el a tanév, de nem kell tudósnak lennem ahhoz, hogy lássam, fel kell készülni az online oktatásra is.

A felkészülést pedig úgy értik a szakemberek, hogy figyeljük gyermekeinkkel együtt mindig az aktuális járványhelyzetet, készüljünk fel lelkileg is egy esetleges következő hullámra, maszkviselésre, „bezártságra”, beszélgessünk velük sokat a kialakult helyzetről.

Szükséges lesz egyfajta B tervet is összeállítani, szükség esetén. Ki segíthet a gyerekeknek a tanulásban, hogy oldjuk meg a „home office” -t, ha sok kerül rá, mit tehetünk a zökkenőmentes átállásért.

Rugalmasan kell kezelnünk ezt a helyzetet, ami nem egyszerű, nem tudunk rá tökéletesen felkészülni, de sokat tehetünk egy esetleges átállás zökkenőmentes lebonyolításáért, illetve szervezetünket is fel kell készíteni, sok vitamint kell fogyasszunk, hogy erősítsük az immunrendszerünket. Kitartást mindenkinek! (Főleg az anyukáknak)

Villámlás és mennydörgés – tudod, mit kell tenned?

Mindenki találkozott már olyan viharral, ami hangos dörgéssel és villámlással járt, de vajon mindenki tudja e, hogy ilyenkor mit kell tenni?

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?