Menü

Népszerű, de valóban biztonságos?

A babahordozók virágkorukat élik, nem véletlenül olyan népszerűek, mivel nagyon hasznos segítséget jelenthetnek a kismamáknak például vásárlás közben, tömegközlekedésen, vagy akár otthon is.

A babahordozók lényege persze nemcsak a hasznosságon alapszik, az édesanyák ösztönösen is érzik, hogy mennyire fontos a kisbaba számára is a testkapcsolat. A hordozás ezen módja nyugtató hatással van a kisbabákra, hamarabb megtanulják tartani magukat, ráadásul több inger érheti őket ebben a pozícióban, mintha csak feküdnének egy kocsiban. A babahordozók létjogosultságát, és pozitív hatásait pedig már tudományos kutatások is igazolják.

A piacon nagyon sokféle babahordozó eszköz terjedt el, kiválasztásánál nagyon körültekintőnek kell lenni. A megkötős hordozókendő a leginkább ajánlott, mely már pár napos kortól használható. Viszont nem mindegy, hogy milyen az anyaga, melyet egyébként nemzetközi szinten is szabályoznak, és meg van határozva, hogy erre a célra milyen szövéstechnikával készült anyagot kell használni. Kerülni kell a rugalmas anyagból készült babakendőket, mivel ezek nem támasztják alá megfelelő módon a baba gerincét. Az ázsiai eredetű mei tai hordozó is elterjedt eszköz, mely már 4 hónapos kortól használható.

A babakendők használata akkor biztonságos, ha a kismama ismeri ezt a módszert, könnyedén és megfelelő módon képes alkalmazni az ehhez szükséges technikát. Egyébként vannak már kifejezetten erre szakosodott hordozókendő oktatók és tanácsadók, akiknek segítségével bátran kihasználhatjuk a hordozás ezen módjának előnyit és lehetőségeit.

Fotó:
bababolt.hu

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.