Egy séta az életért, egy nap az egészségért
- Dátum: 2015.05.26., 08:27
Magyarországon évente 6-7 ezer nőnél diagnosztizálnak mellrákot, és több mint évi 2000 haláleset írható a betegség számlájára. Szinte nincs olyan ember, aki a családja, a baráti vagy ismeretségi köre révén ne lenne érintett. Az AVON Magyarország 2015. június 6-án mellrákellenes sétával és egész napos családi rendezvénnyel hívja fel a figyelmet a betegségre, az önvizsgálat és a kötelező szűrővizsgálatok fontosságára.
„Mi, nők pótolhatatlan szerepeket töltünk be a társadalomban: édesanyák, feleségek, barátnők, kollégák, vagy éppen valakinek a gyermekei vagyunk. Szükség van ránk! Ezért fontos, hogy odafigyeljünk magunkra és a környezetünkben élő többi nőre, hiszen valakinek nagyon hiányoznánk, ha nem lennénk” – mondta Végh-Kósa Anita, az AVON Magyarország kommunikációs vezetője.
Az AVON június 6-i, egész napos ingyenes rendezvényén a mellrákkal kapcsolatos kerekasztal-beszélgetésekkel, a nőiességhez kapcsolódó előadásokkal, életmód programokkal, AVON Szépség sátorral és könnyűzenei koncertekkel várnak minden hölgyet, családtagjaival, barátaival együtt.

A szakmai kerekasztal-beszélgetések három fő témát feszegetnek a betegséggel kapcsolatban: mit tehetünk, hogy csökkentsük a mellrák rizikóját, mi történik a betegség alatt, és mire számíthatunk, ha sikeresen túljutottunk a nehézségeken. A beszélgetéseken neves szakértők, orvosok, alapítványi munkatársak osztják meg tapasztalataikat az érdeklődőkkel, többek között Dr. Török Krisztina, a Nemzeti Egészségfejlesztési Intézettől, Prof. Dr. Bősze Péter, az Európai Nőgyógyászati Rák Akadémia Alapítványtól, Dr. Mátrai Zoltán PHD és Dr. Újhelyi Mihály az Országos Onkológiai Intézettől, vagy dr. Demeter Jolán a Szent János Kórház Mammográfiás Centrumából. A rendezvényen mindemellett bemutatkoznak a mellrákkal kapcsolatban tevékenykedő alapítványok, egyesületek és önszerveződő csoportok, akik segítenek például az önvizsgálat módszerének megismerésében, vagy bemutatják azokat a gyakorlatokat, amelyek a mellműtét utáni rehabilitációban segítenek.
A közös séta a mellrák ellen 13:30-kor indul a Széchenyi István térről, a Lánchídon és Erzsébet hídon halad keresztül, majd a pesti rakparton tér vissza a rendezvényhelyszínre. A napot Tóth Vera, Vastag Csaba és a Back II Black fellépése zárja.
A szervezők a család minden tagjára gondoltak, hiszen a legkisebbek az Alma együttes és a Salátabár produkciója mellett kipróbálhatják az óriás társasjátékot, az ugrálóvárat vagy az aszfaltrajzolást; az erősebb nem képviselői pedig erőpróbán vehetnek részt, valamint dartsban és csocsóban mérhetik össze az erejüket.
„Az AVON a nők vállalataként ismert, Tanácsadóink nagy része is nő, így ez határozza meg társadalmi felelősségvállalási tevékenységünket is. Ennek keretében olyan célokat támogatunk, amelyek a nők életét, életminőségét leginkább befolyásolják. Ennek a harcnak az egyik meghatározó eleme a mellrákellenes küzdelmünk” – mondta Végh-Kósa Anita. „Bízunk benne, hogy az idei sétával is sikerül minél több ember figyelmét felhívni a betegségre és a megelőzés fontosságára! Mindenkit arra bíztatunk, ne egyedül érkezzen: hozza el szeretteit, családját, barátait: azokat, akik a legfontosabbak számára a világon!”
Helyszín: Budapest V. kerület, Széchenyi István tér
Időpont: 2015. június 6. (szombat), 10:30-18:30 (a Séta maga 13.30-kor kezdődik)
A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni a www.avonanokert.hu oldalon lehet. Az AVON sétára 50%-os alkalmi menettérti kedvezménnyel váltható belföldi vonatjegy.
Bővebb információ és részletes program: www.avonanokert.hu
Forrás, fotó:
WellPR
Tinktúrákkal az egészségért
Akik a természetes és alternatív gyógymódokat kedvelik, tudják, hogy tinktúrákkal sokat tehetünk az egészségért. Mi az a tinktúra, hogyan készül és mi mindenre jó? Erről írunk most!
Egészséges hát ülőmunka mellett
Akár dolgozunk, akár játszunk, a napunk nagy részét ülve töltjük – és sokan nem is sejtik, hogy ezzel mennyire megterhelik a gerincüket. A rosszul megválasztott szék, a helytelen testtartás és a mozgáshiány hosszú távon hát-, nyak- és derékfájáshoz vezethet. Egy ergonomikus szék azonban nemcsak kényelmet, hanem egészséget is adhat, hiszen támogatja a test természetes tartását és tehermentesíti a gerincet.
Hogyan feküdjünk, hogy jól aludjunk?
Nem mindegy, hogy milyen pózban alszunk? Úgy tűnik, nem. Ideális esetben napi 8 órát töltünk alvással minden éjszaka, ami nagyjából azt jelenti, hogy az életünk harmadát csak ez az állapot tölti ki.
A kettlebelles edzés előnyei
A kettlebell egy különleges gömb alakú súlyzó, amellyel hatékonyan átmozgatható az egész test. Otthon is kiválóan használható, miközben segíti a zsírégetést, erősíti a mélyizmokat, és javítja az egyensúlyt. Rövid, de intenzív edzéseivel gyorsan formába hozhatjuk magunkat.
Ne halogassuk, avagy miért fontos a visszér kezelése?
A visszérbetegség a vénák kóros kitágulását jelenti, melynek kialakulásában a genetikai hajlam mellett a tartós megterhelés és az állómunka is szerepet játszik. Kezeletlenül a visszér rontja a végtag vérkeringését, és akár trombózist is okozhat, ezért a mielőbbi kezelés kiemelten fontos.