Menü

Kozmetikumok: mennyire natúr a natúr?

A szépségipar „hadjárata” folyamatos és rendkívül erőszakos, a különböző kozmetikai termékek életünk nélkülözhetetlen elemeivé váltak, szinte függünk ezen termékek használatától.

Pont emiatt, a jelentős szerep miatt a kozmetikai termékekkel kapcsolatban is felmerült az igény, hogy ha már egyszer hosszú éveken keresztül, napi szinten használjuk őket, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen hatással vannak szervezetünkre, egészségünkre.

Ahogy ez az igény egyre erőteljesebben jelent meg, a szépségipar is újfajta szlogenekkel próbálta fokozni a profitot, a szépség, tökéletesség, örök fiatalság jelszavai mellett megjelentek, az olyan „hívószavak”, mint például természetes, natúr, alkohol- és olajmentes és így tovább.

Azonban rosszul járhatunk, ha hiszünk ezekben a reklám jelszavakban, és hagyjuk magunkat vezetni egy-két üres „jelszó” mentén.

A natúrkozmetikum nem törvénnyel védett fogalom, így az ezzel feltüntetett kozmetikai termékek még nem feltétlenül szavatolnak magas fokú minőséget, természetességet. Vannak azonban nemzetközileg elismert minőségjelzések, ezeket érdemes megismerni és figyelni, ha valóban minőségi természetes kozmetikumokat szeretnénk használni.

Ilyen jelzés például a NATRUE, amely a természetesség iránti igénynek megfelelő natúr-és biokozmetikumokat jelöl, és egyúttal kiváló termékminőséget garantál. A NATRUE jelet 2009-ben nemzetközi standardként vezették be. A NATRUE jellel kitüntetett termékek az alábbi minőségi standardoknak felelnek meg többek között: nem tartalmaznak illat-, színező- és tartósítóanyagokat; nem tartalmaznak kőolajszármazékokat (például: paraffint, propilt, alkilt stb.); nem tartalmaznak szilikonolajat és szilikonszármazékokat, nem tartalmaznak génmódosított összetevőket; továbbá a jelzés biztosítja, hogy az adott termék készítéséhez nem végeztek állatkísérleteket.

A biológiai gazdálkodásból vagy az ellenőrzött vadon gyűjtésből származó természetes összetevők aránya alapján többféle tanúsítási fokozat van például: natúrkozmetikum, bioösszetevőt tartalmazó natúrkozmetikum és biokozmetikum. Önmagukban persze ezek a megnevezések sem garantálnak semmit, ha nincs mögötte hogy milyen tanúsítványi rendszer, nemzetközi standard (lásd NATRUE) követelményeinek felel meg.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.