Menü

Egy alattomos betegség

Ez tulajdonképpen nem is egy betegséget jelent, hanem nagyon sokfélét, szerteágazó tünetekkel és az egész szervezetet érintő problémákkal.

Az autoimmun betegség során a szervezet a saját sejtjeivel szemben ellenanyagot termel, ami összekapcsolódva a sejttel, vagy egy adott szervvel, megbetegedést okoz a szervezetben. Az autoimmun betegségeknek számos fajtája ismert. Lehet egy- egy szervet érintő probléma (például pajzsmirigyet, vagy máját, a cukorbetegség bizonyos fajtája is idesorolható), de általában az egész szervezetre kiható gyulladásos megbetegedésről van szó.

A betegség kialakulását genetikai tényezők is befolyásolják, de a konkrét okát még nem tudta megfejteni az orvostudomány. Van, akinél egy súlyosabb vírusfertőzés váltja ki, de akár egy pszichés megterhelés, feldolgozatlan trauma is lehet kiváltó ok.

A legtöbb esetben a következő panaszok jelennek meg: fáradékonyság, láz, fájdalom, levertség, illetve ezen felül ott vannak a szerv-specifikus tünetek. Egy- egy szervi problémát sokféle betegségként azonosíthatunk, ám mivel ma már megfelelő labor vizsgálatokkal kimutathatóak az ellenanyagok, így az autoimmun betegség tetten érhető, diagnosztizálható.

Általában a kezelés egy bázisterápiával kezdődik, mely során a probléma gyökerét igyekeznek megszüntetni, ám súlyosabb esetben biológiai kezelés is szükséges. Az alternatív gyógymódokról sem szabad elfeledkeznünk, melyek szintén segítségünkre lehetnek. A homeopátia is nyújthat tüneti kezelést, a hasonlót a hasonlóval gyógyítani elv alapján. Ha viszont krónikus folyamatokról van szó, akkor fontos az alkati tényezők feltárása, és az úgy nevezett betegség gyökerek kiürítése a szervezetből. 

Fotó:
pixabay.com

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.