Menü

Étvágyjavító ételek

…mert ne feledjük, hogy nemcsak étvágycsökkentő ételekről, fogyókúrákról, diétákról kell szólni, hanem arról a jelenségről is, amikor valakinek nincs étvágya, mert ez legalább akkora probléma. A huzamosabb ideig fennálló étvágytalanság jelezhet sajnos betegséget, ezért érdemes kivizsgáltatni, most azonban olyan ételeket vonultatunk fel, melyek kicsit növelik az étvágyat. Fogyókúrázók most akkor legyenek szívesen tovább görgetni.

Aki súlyt szeretne leadni, ők ne ezekkel az élelmiszerekkel próbálkozzanak, ugyanis ezek nemhogy csökkentenék, sokkal inkább meghozzák az étvágyat, nézzük melyek ezek.

Leginkább azok az ételek sorolhatóak ide, melyek fogyasztását nehéz abbahagyni és gyakran híján vannak olyan fontos tápanyagoknak, teltségérzetet sem okoznak, azonban mint mondani szoktuk „etetik magukat”.

A sajtok elsőre talán úgy tűnik telítenek és laktatnak, azonban a sajtokban lévő kazein egyfajta függőségérzés alakulhat ki, de a tejtermék zsír- és sótartalma is arra készteti az embert, hogy többet egyen belőle.

Természetesen nem csak a zsírokban bővelkedő ételek növelhetik az étvágyat, hanem a szénhidrátban gazdag élelmiszerek is. A finomított szénhidrátok ilyenek, mint például a fehér rizs, a fehér kenyér, a péksütemények, a cukrozott gabonapelyhek és müzlik, a chips vagy a zacskós sütik, kekszek, csokoládék, üdítők.

A szószokkal is vigyázni kell, ha valaki az étvágyát nem szeretné növelni, nekik a ketchup és társaik nem a jóllakottság érzését fogják közvetíteni, pláne, ha mellé sült krumplit csapunk és ezt az ütős kombót fogyasztjuk.

A rágózás is az étvágynövelő tevékenységek közé tartozik, ugyanis a rágás azt sugallja a szervezetnek, hogy valami étel fog érkezni, tehát a gyomorsav elkezd termelődni. Amikor azonban nem jön semmi, akkor éhesebbek leszünk.

Én ugyanezt tapasztalom az édesítőszerek esetében, hogy az édes ízzel becsapjuk a szervezetet, cukrot „ígérünk” neki, ám mikor nem jön a várva várt szénhidrát, cukor, a szervezet elkezdi kívánni azt, s csak még éhesebb lesz utánuk az ember.

A gyors felszívódású ételek, melyek magas glikémiás indexűek, cukrot, sót tartalmaznak, nélkülözik a rostokat és evésre ösztönzik a szervezetet.

A feketeborsot gyakran használják ayurvédikus orvosságként az étvágy javítására, mely stimulálja az ízlelőbimbókat, beindítva a hidroklórsav termelődését a gyomorban, ezzel elősegítve az emésztést.

A kardamom szintén egy frissítő étvágyjavító növény. Enyhíti a gyomorproblémákat és növeli az étvágyat.

Ezek mellett a praktikák mellett léteznek még egyszerű módszerek az étvágy visszaállítására, ha azonban huzamosabb ideig ettől szenvedünk, akkor forduljunk orvoshoz részletes kivizsgálásért.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.