AdásNap 2014: Három vállalat, 50 önkéntes, egyetlen cél
- Dátum: 2014.06.01., 20:52
Immár negyedik alkalommal rendezte meg a Hungarian Business Leaders Forum (HBLF) AdásNap elnevezéssel a vállalati önkéntesség napját. 2014. május 27-én az Önkéntes Központ Alapítvány szervezésében az AdásNap keretén belül három nagyvállalat, az E.ON Hungária Zrt., a KPMG valamint a Vodafone dolgozói közös erővel virágzó Paradicsomot varázsoltak a budapesti Kerekerdő Óvoda eddig kihasználatlan, komor tetőkertjéből.
Az E.ON Hungária Zrt., a KPMG valamint a Vodafone hosszú évek óta támogatja a dolgozók önkéntes munkavégzését, felismerve, hogy a vállalati önkéntesség nem csupán komoly segítség a rászorulók számára, de segíti a munkavállalók személyes és szakmai fejlődését, és erősíti a csapatszellemet is. „Szervezésünkben idén első alkalommal fogott össze a három nagyvállalat, hisz közös erővel nem csupán kellemesebb, de jóval hatékonyabb is a munka." - mondta F. Tóth András, az Önkéntes Központ Alapítvány ügyvezető igazgatója.
Az ország legnagyobb óvodája, a budapesti Kerekerdő Óvoda, több mint 25 éve nyitotta meg kapuit. Az elmúlt évtizedek látható nyomokat hagytak a kert és az épület egészén. Az óvoda vezetése és nevelőtestület igyekszik a gyermekek mindennapi környezetét szebbé varázsolni, ám az egyre szűkülő önkormányzati költségvetés miatt mind nehezebb a felújítási munkálatok elvégeztetése.

Az Adásnap 2014. keretén belül a három vállalat célja az volt, hogy az önkéntesek munkájának gyümölcseként a tetőteraszt újra birtokba vehessék az gyermekek. Az Óvodában számos feladat várt az önkéntesekre. A kertészkedéstől, gyógynövénykert építéstől a falfestésen át a virágláda építésig mindenki megtalálhatta a hozzá legközelebb álló munkát.„Az önkéntesek teljes szívből, őszinte lelkesedéssel adták idejüket, tehetségüket, ötleteiket, kreativitásukat. Az Óvoda dolgozói, a gyermekek és a szülők nevében szívből köszönöm áldozatos munkájukat, melynek eredményeképp virágzó oázis épült óvodánk tetőkertjén!" - mondta Szencz Mátyásné, a Kerekerdő Óvoda vezetője.
Forrás, fotó:
Önkéntes Központ Alapítvány
Tanítsuk önállóságra: kell-e a gyereknek házimunkát végeznie?
Sok szülőben felmerül a kérdés: vajon használunk vagy ártunk gyermekünknek azzal, ha bevonjuk a háztartási feladatokba? A mai világban, amikor az iskoláskorú gyerekek jelentős terhelés alatt állnak, rengeteg a tanulnivaló és kevés az igazán felszabadult szabadidő, érthető a dilemma.
Tartós szépség kompromisszumok nélkül – hódít a sminktetoválás
Az elmúlt években látványosan megnőtt az érdeklődés a sminktetoválás iránt, ami nem véletlen: a modern technikáknak köszönhetően ma már természetes hatású, esztétikus és hosszú távon is praktikus megoldást kínál mindazoknak, akik szeretnék leegyszerűsíteni a mindennapi szépítkezést.
Hol éri meg ma lakást venni a pesti élethez?
Lakást venni Budapesten ma már nem pusztán anyagi kérdés, hanem hosszú távú stratégiai döntés. Az ingatlanárak csökkenésével az elmúlt időszak tapasztalatai alapján felesleges számolni, ugyanakkor egyre több fővárosban dolgozó ember kényszerül végiggondolni, hol szeretne tartósan élni. Mit nyer és mit bukik az, aki a belvárost, a külső kerületeket vagy éppen Budapest agglomerációját választja?
A hotelek elhanyagolt zugai: ezekre a helyekre figyelj foglalás előtt
Amikor szállodát választunk, sokszor a szobák kényelme, az ár és a környék látványosságai dominálnak a döntésünkben. Ritkábban gondolunk azonban arra, hogy bizonyos helyek a hotelekben rendszeresen elhanyagoltak a takarítás során.
A reggeli története: szükségből mindennapi szokás
Manapság már evidens az, hogy a nap elején eszünk. Holott a történelem nagy részében a reggeli gyanús luxusnak, rosszabb esetben a falánkság jelképének számított. A különböző fogások fogyasztása a társadalmi státusz lenyomata volt, sőt mind a mai napig az, hiszen az, hogy mit és milyen körülmények között eszünk rengeteg információt elárul rólunk.