Menü

Szívünkre (v)ehetjük

  • Dátum: 2013.06.01., 21:27

Mindenki tudja, hogy a szív és érrendszeri megbetegedések mit jelentenek az egészségünkre nézve, és azt is, hogy mennyire gyakoriak. Ha már fiatalabb korban is odafigyelünk a táplálkozásunkra, sok bajtól megóvhatjuk magunkat.

Ma már nincs valamireló edzésprogram anélkül, hogy megfelelő diétát, vagy táplálkozási tanácsot ne mellékelnének hozzá. Nagyon helyesen a sportolás és a megfelelő táplálkozás egyre jobban összefonódik. Az alábbiakban néhány olyan ételt gyűjtöttünk össze, amelyek fogyasztásával a rendszeres mozgás mellett sokat tehetünk szívünk egészségéért.

A zöldségek, gyümölcsök áldásos hatásait senkinek nem kell bemutatni. Ami keringésünk állapotát illeti, előbbiek közül a spenót és a brokkoli, utóbbi csoportból pedig a narancs, az áfonya és a gránátalma tud nagyon hatékony lenni. Ezek csökkenthetik az érelmeszesedés kockázatát és a vérnyomást.
Hazánkban kevésbé ismert és használt az avokádó, amely jó ízű és nem mellékesen remekül dolgozik koleszterinszintünk mérsékléséért. A spárga értisztító hatása figyelemreméltó.

Az olívaolaj az utóbbi időben egyre jobban beépült a köztudatba nálunk is, ám nyersen, azaz hevítés nélkül még ma is kevesen fogyasztják, pedig remek kiegészítő salátákhoz, zöldségekhez, tésztákhoz egyaránt.

Ismert, hogy a teljes kiőrlésű gabonaféléket mindenképpen érdemes előnyben részesíteni, de azt talán kevesen tudják, hogy a korábban feketelistás kávé is csökkentheti a szívbetegségek kialakulásának kockázatát. A zöld tea is egészséges ital: mérsékli a koleszterin felszívódását. A fűszerek közül a fahéj és kurkuma használata ajánlott.

Fotó:
sxc.hu

Amikor éjjel ugat a köhögés

Háromgyerekes anyukaként azt hittem, már minden gyerekbetegséget láttam. Aztán emlékszem egyik éjszaka a középső fiam furcsa, ugató köhögésre ébredt. Az a jellegzetes hang azonnal megijesztett. Akkor találkoztam először a kruppal – és azóta sajnos nem egyszer.

A Huntington-kór: Küzdelem az elkerülhetetlen ellen

A Huntington-kór az orvostudomány egyik legkegyetlenebb kihívása, egy olyan örökletes, neurodegeneratív betegség, amely nemcsak a testet, hanem az elmét és a személyiséget is módszeresen leépíti. Gyakran nevezik a „legrosszabb betegségnek”, mivel egyesíti az Alzheimer-kór szellemi hanyatlását, a Parkinson-kór mozgásszervi nehézségeit és a skizofrénia pszichés tüneteit. Egyetlen hibás gén okozza, amely generációkon átívelve veti árnyékát az érintett családokra.

Természetes módszerek fogfehérítéshez

A fogak esztétikája sok ember számára fontos, hiszen a fehér, tiszta fogak nemcsak az önbizalmat növelik, hanem a szociális megjelenést is javítják. Bár a piacon számos vegyi alapú fogfehérítő termék található, egyre többen keresik a természetes módszereket, amelyek kevésbé károsítják a fogzománcot, és hosszú távon fenntarthatóak. A természetes fogfehérítés alapja a rendszeres ápolás, a megfelelő táplálkozás és bizonyos házi praktikák alkalmazása.

Biohacking – hogyan „hackelhetjük meg” a saját testünket?

Megannyi módszer van ara, hogy befolyásoljuk testünk működését, a biohacking is ide tartozik. Nézzük, miről is van szó.

TMS-terápia – egy módszer az agyunk területeinek stimulálására

Mi az a TMS-terápia és hogyan is működik ez a valóságban? Íme, a válaszok, melyek segítenek megérteni a kezelés lényegét.