Házi praktikák a hajad egészségéért
Ki ne szeretné, ha a haja szép, egészséges, dús és csillogó lenne!? Vannak bevált trükkök, amikkel otthon segíthetünk, hogy ne kelljen minden esetben szalonba rohanni.
Sokan küzdenek valamilyen hajat érintő gonddal, legyen az egy korpásodás, egy hajhullás, hajvégtöredezés vagy gyorsan zsírosodó hajtövek. Minden estben érdemes megvizsgálni, hogy magát a gondot mi váltja ki. Sok esetben valamilyen betegség, vagy hiánybetegség áll a háttérben. Azért, hogy hajunk egészéges legyen, figyelnünk kell táplálkozásunkra, életmódunkra és legfőképp arra, hogy mivel kezeljük. Nem csak hajunkat, hanem fejbőrünket is kezeljük, amikor samponnal hajat mosunk, hajpakolással bekenjük, sőt, még amikor szárítjuk is. Mindezek sokféle hatással lehetnek fejünk koronájára, mindenkinél más reakciót váltanak ki.
Az első és legfontosabb, hogy odafigyeljünk arra, hogy milyen összetételű anyagokat használunk, legyen sampon, balzsam, kifésülést könnyítő, hajfesték, vagy éppen hővédő. Próbáljunk természetes összetevőket tartalmazó szereket vásárolni. A természetben megtalálható anyagokkal viszont igen komoly eredményeket elérhetünk egyes területeken. Gondolok itt arra, hogy milyen régóta alkalmazzák már a rizsvizet a haj növekedésének serkentésére. Otthon könnyen elkészíthető egy bögre rizs és 1,5 liter víz segítségével. A rizst beáztatjuk, hagyjuk állni 1-2 napig, majd leszűrjük és a megmaradt rizsvízzel hajmosás után leöblítjük.
A rozmaringról is tudjuk már régóta, hogy a hajhullás egyik legősibb ellenszere, teájával a hajtöveket masszírozva gyorsan növekedésnek indulnak a kis hajszálak. Az almaecet segíthet megszűntetni a viszkető fejbőr érzését és leszámol a korpával. Hajmosást követően egy kanál almaecettel érdemes körbe dögönyözni a fejbőrt, majd leöblíthetjük sima vízzel. Ezzel eltűntethetjük az irritáló maradék anyagokat. Vegyük elő az aloé verát is, hiszen nem csak gyulladáscsökkentő és nyugtató hatásáról híres, hanem a göndör hajak egyik legjobb kondicionálója is.
Meglepő lehet, de a hagymalé is nagyon jót tesz, megerősíti a szőrtüszőket, így segít a gyorsabb növekedésben. Hagymalét úgy készítsünk, hogy pár hagymát összeturmixolunk, ezt egy gézanyagon átnyomkodva kinyerjük az értékes lét, ez felvisszük hajmosás előtt a hajunkra és hagyjuk állni nagyjából negyed órát. Utána szokásos módon megmossuk. Végül egy jó kis pakolás, amit avokádóból, tojás sárgájából és olívaolajból keverhetünk ki. Ezt a vizes, még mosás előtt álló hajunkra kenve, fél órát ebben pihentetve alkalmazzuk, majd szokásos módon megmoshatjuk. Az avokádó tele van antioxidánsokkal és vitaminokkal, hidratálja és táplálja a hajunkat.
A hajunkat sokféle házi praktikával kezelhetjük, hogy szebbé és egészségesebbé varázsoljuk, csak be kell kukkantanunk a kamrába és ott sorakoznak a csodaszerek.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.