Menü

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

Milyen hibákat követünk el a fogmosás során?

A fogmosás során valójában sokkal több hibát követhetünk el, mint azt elsőre a legtöbben gondolnánk, ugyanis jó néhány dologra oda kell figyelnünk!

Először is egyáltalán nem elhanyagolandó szempont, hogy megfelelő sörtéjű fogkefét használjunk.

A legtöbbünkre igaz, hogy a puha sörtéjű fogkefe ideális a fogaink számára, a kutatások mégis azt bizonyítják, hogy a vásárlás során rengetegen döntünk a közepes puhaságú sörték mellett. A keményebb sörtéjű fogkefék pedig már jóval kevesebbeknek valók – hiszen sokunknál károsíthatják a fogzománcot, a gyökereket és az ínyvonalat is.

Mennyire erősen dörzsöljük át a fogainkat?

A fogmosásnál legjobb, amit tehetünk, ha óvatosan, gyengéden mossuk meg a fogainkat. Az erős dörzsölő mozdulatok kerülendők.

Milyen gyakran cserélünk fogkefét?

Ha következetesen használjuk a fogkefénket, azaz naponta kétszer mosunk fogat - akkor egy átlagos darab élettartama körülbelül három hónap. Ez azt jelenti, hogy ennyi idő alatt biztos, hogy elhasználódnak a fogkeféink, ezzel pedig az a probléma, hogy a sérült, kopott sörték nem tisztítják meg elég alaposan a szánkat.

A fogkefét is megtisztítjuk?

Fontos, hiszen szempont, hogy mindig ép fogkefével mossunk fogat, fogmosás után pedig tisztítsuk is le alaposan, nehogy a következő fogmosáskor még onnan is baktériumok kerüljenek fogainkra.

Mennyi ideig mosunk fogat?

Ha túl kevés ideig mosunk fogat, akkor lehet, hogy nem vagyunk elég alaposak, legalább két percig kellene mosnunk a fogainkat, ám tanulmányok szerint egy átlagos ember fogmosási ideje a kutatások szerint csak 40-45 másodperc. Ennyi idő pedig valószínűleg nem elég arra, hogy minden fogunkat körültekintően megmossuk.

Megmossuk a nyelvünket?

Elfelejtjük és nem tesszük, pedig kellene, ugyanis rengeteg baktérium telepedhet meg a nyelvünkön is, amelyek aztán a fogainkra is átterjedhetnek.

S akkor lássuk, hogy néz ki egy helyesen kivitelezett fogmosás:

Helyezzük a fogkefénk fejét a fogakra úgy, hogy a fogkefe sörtéi kb. 45 fokos szöget zárjanak be az ínnyel.
Enyhe, körkörös/sepregető mozdulatokkal tisztítsuk meg a fogakat.
Haladjunk szisztematikusan, egyszerre egy fogcsoportot tisztítsunk meg.
A fogak külső oldalát körkörös, míg a belső felét sepregető mozdulatokkal kell megmosni.

A legfontosabb a megfelelő fogmosási technika elsajátítása, illetve a fogmosás során használt kellékek is igen nagy mértékben befolyásolják a fogmosás minőségét, így hatást gyakorolnak a fogaink egészségére.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.