Menü

Fogaink védelmében

A fogzománc a test legkeményebb és legtöbb ásványi anyagot tartalmazó anyaga. Védelméért tenni kell, különben idő előtt elveszíthetjük fogainkat. A legerősebb védelmet is megbonthatják helytelen táplálkozási és fogápolási szokásaink, erről lesz szó ma.

Fogkárosító szokásaink

Helyes fogmosás, fogselyem használata, szájvizes öblögetés, rendszeres fogorvosi vizsgálatok – ezek mind a megfelelő szájápolás alapjai, azonban vannak olyan hétköznapi rossz szokások, melyek tönkre teszik a fogainkat. Aki kicsit is vigyáz a fogaira, ezeket a szokásokat messzire elkerüli!

Valóban hatásosak a fekete fogkrémek?

Egyre népszerűbbek a fehérítő fogkrémek, azok közül is leginkább a fekete, aktív szenes verziók, azonban valóban hatásosak?

Savas ételek hatása a fogainkra

Régóta ismert tény, hogy a savas ételek kedvezőtlen hatással vannak fogainkra. A savak megtámadják, gyengítik a fogzománcot, ennek károsodásával pedig beindul a fogszuvasodás. Érdemes említést tenni arról, hogy milyen hatással lehetnek a fogainkra a savas ételek.

Amit a fogérzékenységről tudni érdemes

Az egészségünk nem csak a szerveink megfelelő működésén múlik, hanem fogaink helyes állapotban való megőrzésén is. A fogaink nem csak a mosolyunkat és önbizalmunkat szolgálják, hanem a rágás funkciójáért és a hangképzésben való segítségért is felelősek. Mire figyeljünk, hogy elkerüljük érzékennyé válásunkat?

Mi okozhatja fogaink érzékenységét?

Mindannyian tapasztaltuk már, hogy olykor a fogaink érzékenyek. Érzékenyek a melegre, a hidegre, az érintésre, vagy ha egymással összeérnek. Milyen okok lapulhatnak a háttérben?

Fogatlanok országa?

Az EU-ban mi magyarok vagyunk a legkevesebb saját foggal rendelkezők. Ami azt jelenti, hogy nemcsak az elhízásban járunk az élen, de a fogproblémákban is.
A tanulmány szerint a 60 év felettiek több mint felének nincs már saját foga, de már a 14 éves korosztály jelentős részének is hiányos a fogsora.

Az alkohol fogakra gyakorolt hatásai

A felnőtt férfiak átlagosan hat, a nők négy pohár alkoholos italt hajtanak fel karácsonykor. Ilyenkor általában az ittas vezetés következményeire szokták felhívni az emberek figyelmét.

Mi árthat a fogainknak?

Fogaink egészségét az egyik legnehezebb megőrizni, hisz rengeteg dolog van, ami árthat neki. Nézzük, hogy mégis mit tehetünk.

Negyedévente ajánlott a fogkő-ellenőrzés

A fogkő kialakulása részben hajlam kérdése is, de idővel minden embernél előfordulhat. Teljesen nem is igen lehet megelőzni, ezért fontos, hogy rendszeresen ellenőriztessük, és szükség esetén leszedessük fogorvossal a fogkövet, hiszen az házilag nem megoldható.