Menü

Hogy illik viselkedni a strandon?

Röviden és tömören azt mondhatnánk, hogy illik tudni mi illik a strandon. Érthető, hogy amikor nyaral az ember, nem feszeng, lazábbak vagyunk, vidámabbak, önfeledtek, ezzel nincs is semmibaj, azonban illik szem előtt tartani, hogy ne zavarjunk másokat.

Nyilván ahogy nekünk, úgy másoknak is joguk van a zavartalan pihenéshez. Van, aki napozni, fürdőzni szeret, mások olvasni, vízben ejtőzni, nyugágyakon pihenni, ő illik mindenkire tekintettel lenni, emellett pedig számos más íratlan (vagy írott) illemszabály van, amit, ha eddig nem tudtunk, most megjegyezhetünk.

Ilyen például, ami egyébként alap: nem szemetelünk. Nem a pléd mellé dobjuk a gyümölcshéjat és magot, nem a medence mellett hagyjuk el a műanyagpoharat, nem a fűben felejtődik a lángos papírja, hanem elvisszük a szemétgyűjtőbe. Jó, ha erre a gyermekeinket is megtanítjuk, hogy nekik is legyen természetes.

Ha pedig van szelektív hulladékgyűjtő, akkor használjuk!

Második illemszabály a dohányzásra vonatkozik.

Csak az arra kijelölt helyen dohányozzunk! Ha ennek a szenvedélyünknek a strandon is hódolni akarunk, akkor a kijelölt helyen gyújtsunk rá, a cigarettacsikkekről pedig véletlen se feledkezzünk el.

Ne bámuljunk másokat!

Sokszor látunk különféle és olykor nagyon különböző embereket, akiket soha nem illik megnézni, megbámulni. Sem azért, amilyen a ruhája, sem azért, amilyen az alakja, vagy amilyen a külseje és erre a gyerekeinket is meg kell tanítani, senkit sem illik megbámulni, netán a külsőjére megjegyzést tenni. Illetlen és bántó.

Diszkréten és halkan hallgassunk zenét.

Még, ha épp a legjobb nyári slágert is szeretnénk bömböltetni, akkor is legyen a szemünk előtt, hogy nem mindenki szeretné azt a zenét hallgatni, amit mi, pláne nem teljes hangerőn. Fülhallgatóval próbáljuk meg diszkréten élvezni a zenéinket.

S ha mér diszkréció… A magánélet és a párkapcsolat csak két emberre tartozik, senki más nem kíváncsi arra, hogyan csókolózik valaki, milyen telefonbeszélgetést folytat, vagy milyen családi vita zajlik a medence mellett.

Kisgyerekekre úszópelus!

Amennyiben nem szobatiszta a kisgyermekünk, legyünk kedvesek pelust adni rá a medencézéshez. Érthető, ha a kánikulában pelus nélkül komfortosabb neki, de azt is szem előtt tartom mindig, hogy az éppen szobatisztaságot tanuló kétéves kisfiam nem pisilhet a medence vizébe és ezért én vagyok a felelős, nem más, erre a szülőnek kell figyelnie.

Illik zuhanyozni fürdés előtt!

A port, piszkot és izzadtságot nem illik behordani a medence vizébe, mossuk le magunkról a fürdés előtt, használjuk a lábmosó vizét!

Javában tombol a nyár, aki teheti strandon, vízparton frissül fel, remélhetőleg cikkünk elolvasása után tisztában lesz az íratlan viselkedési szabályokkal.

Sikeres emberek szokásai

A sikeres emberek szokásai gyakran hasonlók bizonyos dolgokban, még akkor is, ha különböző területeken értek el sikert. Ezek a szokások nem garantálják az eredményeket, de nagymértékben hozzájárulhatnak az érvényesüléshez. Íme néhány gyakori szokás, amit sok sikeres ember gyakorol!

Rucking, egy hátizsákos fitnesztrend

A rucking nem csupán egy újabb fitnesz őrület, hanem egy hatékony és izgalmas edzésforma is. Mi is pontosan a rucking, és miért érdemes kipróbálni?

Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.

Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.

A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.