Menü

Válassza a fűnyírás környezetbarát módját!

Manapság már igencsak megnövekedett a nyugati társadalmak energiaszükséglete. Rengeteg elektromos eszközt használunk, minden lehetséges dolgot automatizáltunk. Pedig egy kis átgondoltsággal nagyon sok áramot takaríthatunk meg. Mindez persze nem csak anyagi megfontolásból kardinális kérdés, hanem a környezetvédelem érdekében is átgondolandó, hogy hol tudunk spórolni. Ezek egyike a fűnyírás: aki kisebb területtel rendelkezik, annak kiválóan alkalmas lehet a kézi fűnyíró. Természetesen a benzines fűnyírók energiaszükséglete is jelentős természetvédelmi szempontból, így erre is kiváló alternatíva lehet ez az eszköz.

A kézi fűnyírók hatásfoka manapság már olyan jó lett, hogy nem túl nagy földterületeken tökéletesen alkalmazhatóak „berregő társuk” helyett. Kimutatások igazolták ugyanis, hogy a családi házas övezetekben az elsődleges konfliktusforrások közé tartozik a szomszédok között a fűnyírás időpontja. A legtöbb családnak csak hétvégén van ideje erre a jellegű kerti munkára, mások viszont éppen ilyenkor pihennének. Szerencsére újra felkapottabbá válnak a kézi fűnyírók, melyekkel ez a probléma megszűnik.

Ha gyerekeket szeretnénk bevonni a kerti munkába, arra is kiváló alternatíva lehet a kézi eszköz, hiszen megszűnik a kábeles fűnyírás veszélyforrása, a benzines fűnyíró pedig sok esetben túlzottan erős ahhoz, hogy szívesen adjuk gyerekek kezébe. Pedig jó, ha a kicsiket mielőbb bevonjuk a háztartási feladatokba, aminek természetesen családi házaknál részei a kerti teendők is. Egyébként sem árthat, ha a következő, egyébként is modernizált generáció számára környezetbarát és természetközeli megoldási alternatívákat kínálunk. 

Kép forrása:
avito.ru

Utazás önmagunkhoz - A pszichodrámáról

Nemrég belevágtam egy nagy utazásba önmagamhoz. Ez nem volt más, mint egy másfél éves pszichodráma tanfolyam, ahol remek társasággal igazán mély pillanatokat élhettünk át. Egyértelműen jó téma ez egy interjúra. A pszichodráma alapvetően nem más, mint egy személyiségfejlesztő-, önismereti- (csoport)módszer, mely a cselekvésen, a cselekvés átélésén, a cselekvés közben érzett érzelmek tudatosításán, a belátáson alapul. Az egyik volt segítőmmel, Schneider Zsófiával beszélgettem egy jót erről a kaland lehetőségről.

A rágógumizás titkai: stresszoldás vagy csak rossz szokás?

A rágógumizás napjaink mindennapjainak szerves része, és sokan úgy vélik, hogy nemcsak az éhség csillapítására szolgál, hanem a stressz csökkentésében is hatékony lehet. De vajon tényleg olyan jótékony hatású a rágózás, mint ahogy a közvélekedés tartja?

Kutyák ovisa és szállodája – minden, amit a napközikről és panziókról tudni kell

Ha valaha is előfordult, hogy egész nap dolgozott, és közben azon gondolkodott, vajon mihez kezd otthon egyedül a kutyája, akkor érdemes megismerkednie a kutyanapközi és kutyapanzió szolgáltatásokkal. Ezek a lehetőségek kifejezetten azoknak a gazdiknak szólnak, akik szeretnék biztosítani kedvencük számára a megfelelő gondoskodást és társaságot akkor is, amikor éppen nem tudnak velük lenni.

„Hygge” – a dánok boldogságának egyik kulcsa

Ahány nép, annyi szokás, legyen az gasztronómia, orvoslás, vagy életfelfogás. A dánok ezutóbbiban kifejezetten jók, de hogyan csinálják?

Óraátállítás – kinek áldás, kinek átok?

Október végén ismét elérkezik az idő, amikor egy órával visszaállítjuk a mutatókat, és ezzel hivatalosan is átlépünk a téli időszámításba. Sokan örülnek a plusz egy óra alvásnak, de a valóságban ez a látszólag apró változás sokkal több szervezetet megvisel, mint gondolnánk.