Tudatos táplálkozás és mozgás
- Dátum: 2013.03.27., 21:25
Érdekes írás olvasható az egyik népszerű konyhamagazin legfrissebb számában. Dietetikus írja le véleményét a tél végén, tavasszal egyre népszerűbb méregtelenítésről, amit sokan a fogyókúrával kötnek, kevernek össze.
Az igaz, hogy télen nehezebb ételekkel gyűjtünk energiát a hideg elviseléséhez. Ennek következményeként sajnos súlyunk is gyarapodhat. Az is igaz,hogy a rohanó életmód velejárójaként könnyebb gyorsétteremben bekapni valamit, este félkész, mirelit ételből összecsapni egy vacsorát. Ráadásként a hidegben nehezebben vesszük rá magunkat , hogy a fűtött szobából edzésre menjünk.
Nos, a dietetikus véleménye szerint, ha folyamatosan segítjük szervezetünket a méreganyagok kiválasztásában, nem lesz szükségünk drasztikus kúrákra. Ezért megfelelő mennyiségű tiszta vízből igyunk naponta legalább két liternyit. Tányérunkra kerüljön nyers zöldség, gyümölcs is. Megfelelő fűszerezéssel gyulladáscsökkentő, vértisztító anyagot is juttatunk a szervezetünkbe. Jó minőségű alapanyagokból főzzünk, ne vásároljunk bizonytalan eredetű árut.
Mindezek mellett a mozgás és a mély, hasi légzés segít a szervezet karbantartásában.
Fotó: sxc.hu
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?