A kutyatartás jelentősége a stressz kezelésében

A kutyatartásnak jelentős hatása van a stressz kezelésében. Az állatok jelenléte segít csökkenteni a stressz szintjét és fenntartani a mentális egyensúlyt. A kutyák nyugtató hatással vannak ránk, ugyanis csökkentik a szorongást és a feszültséget. Egy friss felmérés bemutatta, amit gazdiként már régóta tudunk: a házi kedvencként tartott kutyák is lehetnek pozitív hatással a mentális egészségre.
Kutya a családban

Lakótelepen nőttem fel, sajnos soha nem volt háziállatom, így nem volt lehetőségem megtapasztalni, milyen érzés egy házi kedvenc a családban, ám költözésünk óta fontolgatom, hogy menhelyről hazaviszek egy kutyust.
Jó vagy rossz ötlet-e a kutyatartás panellakásban?

Ha valaki szeretne kutyát, de panellakásban lakik akkor sokszor érezheti azt, hogy jó lenne a kutya, de panelban nem az igazi. A végén még ő lesz a rossz, mert szeretne egy kisállatot maga mellé a panellakásba. Azonban a panelos kutyatartás jóval árnyaltabb.
Kutya a családban

A gyerekek egy háziállat mellett felelősséget tanulnak, hiszen az állatot minden nap gondozni kell, emellett szociális készségeket is elsajátíthatnak, s türelmességet gyakorolhatnak. Mindezek érdekében pedig a tiltakozó szülők (vagy nagyszülők) szíve is meglágyul néha...
Keveset sétáltatják az udvaron tartott kutyákat

Sajnos nagyon sok a tévhit az állattartással kapcsolatosan, az egyik legfontosabb ezek közül az, hogy az udvaron tartott kutyáknak nincs szükségük a sétára. "Kirohangálják magukat az udvaron" - hallhatjuk a legismertebb, egyébként helytelen érvet. Eláruljuk, miért van szüksége minden kutyának a kimozdulásra.
Sétáltass kutyát!

Kutyát tartani nagy felelősség, de a kapott szeretet a többszöröse. Sokan nem élhetik át, mert esetleg anyagi helyzetük vagy a főbérlő esetleg más, külső tényező nem engedi. Nekik ajánlunk egy megoldást.