Keveset sétáltatják az udvaron tartott kutyákat
- Dátum: 2017.03.06., 11:35
- állattartás, eb, felelősségteljes, felelősségvállalás, háziállat, kutya, kutyasétáltatás, kutyatartás, séta
Szinte minden kutya rettenetes lázba jön, ha sétálni indulunk. Nem kell hozzá sok idő, és megismerik a séta szót, és ugrálnak a póráz láttán. Sokszor nem is kell kimondani, mire készülünk, hiszen megérzik. A mi ebjeink felismerik azokat a cipőket, amelyekben sétálni visszük őket, és már ezek láttán bepörögnek az örömtől. Pedig van kert, itt is tudnak rohangálni...
Sajnos nagyon sok a tévhit az állattartással kapcsolatosan, korábban mi is írtunk arról, hogy ezen a téren kis hazánk alulinformáltnak számít. Az egyik legfontosabb álhiedelem, hogy az udvaron tartott kutyáknak nincs szükségük a sétára. "Kirohangálják magukat az udvaron" - hallhatjuk a legismertebb, egyébként helytelen érvet. Eláruljuk, miért van szüksége minden kutyának a kimozdulásra!
Noha gyakran halljuk, hogy helytelen lakásban kutyát tartani, a tapasztalat mégis azt mutatja, hogy nekik sokszor boldogabb és szabadabb életük van a kertes házas társaikhoz képest. Őket ugyanis "kötelező" levinni sétálni, hogy elvégezhessék a dolgukat és szaladgáljanak egy kicsit, másrészt aki kert nélkül is tart állatot, az gyakran elhivatottabb. Ezzel szemben a családi házas övezetekben rengeteg a szomorú kutyasors.
Életbe lépett ugyan az a jogszabály, hogy tilos láncon tartani a kutyákat, vagy csak szükséges esetben, ideiglenesen van erre lehetőség, a rendelkezéseket senki sem ellenőrzi és nem szankcionálja a gyakorlatban. Annak sem sokkal jobb, aki egy kis kennelben lakik - gyakran tartanak német juhászokat, labradorokat vagy más nagyméretű ebeket is 4-6 négyzetméteres területen, ahonnan nagyon ritkán, vagy esetleg soha nincsenek kiengedve.
De a leggyakoribb, hogy a kutyák az udvaron laknak, de onnan nincsenek kiengedve a már idézett mondattal indokolva. Tévhit pedig, hogy a kutyák rohangálnak annyit az udvaron, amennyi mozgásra szükségük van. A kert számukra ismert terep, ritka az olyan állat, amely motiváció nélkül fel és le rohangál benne, ha mozgásigénye van. Ellenben a sétánál nagy tér áll rendelkezésre, új szagok, új felfedeznivalók csábítják őket.
Elegendő, ha belegondolunk, hogyan érezzük magunkat, ha sosem mozdulunk ki a lakásból? Vajon futkosunk-e a kertben fel és le, ha igényeljük a mozgást? Vagy jobban érezzük-e magunkat egy-egy séta, kirándulás alkalmával, mintha csak otthon tartózkodhatnánk? Nos, a kutyák sincsenek ezzel másképp...
Legyünk felelős állattartók, és olyan módon tartsunk állatot, hogy az valóban jó legyen a számára is! Csak mi lehetünk okosak - a kutya nem tudja elmondani, hogy mire vágyik...
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!
Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?