Menü

A banán héját is használhatod

Minél érettebb a banán, annál magasabb a cukortartalma, épp ezért bátran használhatod sütemények készítésénél is, remek édesítő.A banán az egyik legtáplálóbb gyümölcs, kalóriadús, energiával tölt fel, vitaminokban és ásványi anyagokban bővelkedik.

A messziről érkező gyümölcs egész évben beszerezhető. Finom magában, de energiadús turmix formájában is érdemes kipróbálni, sőt, még sütésnél és főzésnél is nagyon izgalmas alapanyag.

Csökkenti a vérnyomást és jót tesz az emésztésnek

A banán bővelkedik káliumban és magnéziumban, ezért jótékony hatással van a vérnyomásra és a szív barátja.

Káliumtartalma miatt a csontokat is védi.

A banán rostban gazdag, ezért jó hatással van az emésztőrendszerre, a székrekedésen is segít. A gyümölcs gyomorrontás idején is fogyasztható, könnyű megemészteni, nyugtatja a háborgó gyomrot. Plusz a kálium segít regenerálni a kiszáradt testet.

A banánban A-vitamin is található, amely a látást támogatja.

B6-vitamin-tartalma miatt javítja a hangulatot, csökkenti a stressz-szintet.

Mire használhatod a túlérett banánt?

Sokan automatikusan a kukába hajítják a megbarnult, pöttyös, puha banánt, pedig rengeteg finomságot lehet belőle készíteni, és még a tojás helyettesítésére is jó. Bizony, ha épp elfogyott a tojás, vagy kevesebb áll a rendelkezésedre a receptben írt mennyiségnél, akkor használd helyette a gyümölcsöt. Egy közepes méretű banán 1 darab tojásnak felel meg. A túlérett banánnal nagyon egyszerű dolgozni, villával pépesítve mehet a masszába. Más érdeme is van, sokkal szaftosabb textúrát kap tőle a süti, és az édes zamat kialakításáról is gondoskodsz így. A banán a datolya után a második legédesebb gyümölcs.

A héját se dobd ki!

Gondolkodtál már valaha azon, mihez kezdhetsz a banán héjával? A banánhéjban található enzimek, antioxidánsok, tápanyagok bőrpuhító és hidratáló hatásúak, ezért az otthoni szépségápolásban vagy a ház körüli teendőkben is hasznát veheted.

Arcápolás banánhéjjal

A banánhéj belső felét egyszerűen masszírozd az arcodba, majd dőlj hátra 15-20 percre, és lazíts. Miután letelt az idő, langyos vízzel alaposan mosd meg az arcodat. Arcpakolást is készíthetsz érettebb banánból, 1-2 evőkanál joghurttal összekeverve. A házi pakolást vidd fel az arcodra, hagyd rajta 15 percet, majd langyos vízzel mosd le.

Cipőtisztítás banánhéjjal

A banánhéjjal meglepően jól lehet cipőt polírozni. A héj belső felével egyszerűen dörzsöld át a bőrcipőt, majd töröld át textilruhával.Növényvédő szernek is tökéletes kerti és szobanövények ápolásánál is használhatod a banánhéjt, remek vitaminpótló. Egyszerűen darabold fel a banán héját, és tegyél a növény földjébe 1-2 darabot. A banán káliumtartalma erősebbé, ellenállóbbá teszi a szobanövényeket.

Meg is lehet enni? Igen! Méghozzá banánbacont készíthetsz a héjból. A recept a fenntarthatóság jegyében született. A kezeletlen, alaposan megmosott banánhéjat pácold be tetszőleges fűszerekbe, szójába és Worcestershire-szószba, majd dobd hideg serpenyőbe és süsd sötétbarnára. A banánból készült különleges harapnivaló hasonlít a sült baconre, ízre azonban távol áll tőle. Te ki mernéd próbálni?

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Mire jó az articsóka?

A mediterrán konyha népszerű zöldsége, érdemes jobban megbarátkoznunk vele. Amíg meleg van, a könnyebb ételeket részesítjük előnyben, nemcsak a bikinihez formált alak megőrzése érdekében, hanem alapvetően kevésbé kívánjuk a nehéz, zsíros ételeket. Aki nem akarja terhelni emésztőrendszerét, azoknak feltárjuk a könnyed emésztés titkát, amelyet az articsóka hatóanyaga rejt.

Természetes tápanyag a gondtalan emésztésért

Az emésztőenzimek feladata, hogy a bejuttatott táplálékot feldolgozzák, alkotórészeire bontsák. Az amiláz nevű, szénhidrátbontó enzimnek köszönhetően az emésztés már a szájban elkezdődik, a hasnyálmirigy, a máj és a bélfalból elválasztódó emésztőenzim pedig a fehérjék és a zsírok bontásában segít. Ha ezekből az enzimekből nincs elég, akkor az emésztés folyamata nem megy végbe zavartalanul.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.