Menü

Dikul torna, hogy megszabadulj a fájdalomtól

Megannyi ember szenved hát- és derékfájdalomtól, nap, mint nap keseríti meg az életüket, pedig remek módszerek léteznek a fájdalom csökkentésére a gyógyszeres kezelésen kívül is, mint a Dikul torna.

A Dikul torna egy nagyon összetett rehabilitációs módszer. Valentin Dikulról kapta a nevét, aki egy neves cirkuszi tornász volt. Valentin egy előadáson súlyos sérüléseket szenvedett, mikor egy gerenda eltört, ennek következtében 10 métert zuhant. Akkor az orvosok azt mondták, hogy többé nem fog tudni lábra állni, de ő nem törődött ebbe bele. Elkezdte megerősíteni felsőtestét, majd alsó, lebénult tagjaival folytatta. Kötelet erősített lábaira, ezt különböző mértékkel húzta és engedte, majd nehezékekkel ellensúlyt hozott létre, közben különböző erősítő gyakorlatokat végezett. Tulajdonképpen saját tervezésű kondigépeket készített. Nem csak lábra állt, hanem visszatért a cirkuszba és a világ egyik legerősebb embere lett. Módszerével rengeteg gerincet érintő deformitással élő emberen segítenek.

A torna azért is nagyon jó választás a gerincferdülésben szenvedőknek, mert a gyakorlatokat könnyű elsajátítani. Fontos azonban megjegyezni, hogy a torna végzéséhez szükség van a mentális egészség helyrebillentéséhez is. Át kell állni a pozitív gondolkodásra, hinni kell abban, hogy az út, amire lépünk a teljes felépüléshez fog vezetni. Mindig ügyeljünk arra, hogy a torna közben semmis se zavarjon meg minket, ne legyen útban semmilyen tárgy, hogy kellőképpen összpontosíthassunk a kiszemelt mozdulatok elvégzésére.

Amennyiben zaklatottabb, stresszesebb pillanatokat élünk át, inkább tartsunk szünetet, ne terelj el gondolatainkat semmilyen lelki probléma sem Végül pedig dicsérjük meg magunkat, erősítsük meg mentális magunkat, hogy a torna hasznos és minden egyes elvégzett mozdulattal újabb és újabb eredményeket értünk el. Ez azért fontos Dikul szerint, mert a kellő mentális erő nélkül nem lesz fizikai erőnk. Kitartóan és az eredmények elérésének céljaként kitartóan kell végeznünk a tornát, és igen is el kell hinnünk, hogy képesek vagyunk a fejlődére. Ha nem hiszünk abban, hogy ez sikerülni fog, izmaink ellenállnak, pedig fontos, hogy visszatérjenek a helyes működéshez, túlterhelés nélkül.

Heti háromszor elég tornázni és ha megfelelő ritmusban, fokozatosan végezzük a gyakorlatokat, nem fog testünk ellenkezni. Amennyiben fájdalmat érzünk, álljunk meg, pihenjünk, kezeljük a problémát és úgy folytassuk a mozgást. A gyakorlatokat megtaláljuk különböző internetes oldalakon, de az a legbiztosabb, ha szakember segítségét kérjük, így elkerülhetjük az állapotromlást vagy a sérülést.

Higgyünk magunkban, az erőnkben, a testünkben és ahogy Valentin Dikulnak is sikerült lábra állni a kerekesszékből, nekünk is sikerülhet a gerincünket érintő problémákat kezelni és fájdalmainkat elfelejteni.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.