Mit csináljunk a húsvéti maradékkal?
- Dátum: 2018.04.02., 21:02
- főzés, főzés maradékból, húsvét, íz, kalács, mákos guba, maradék, no waste, olcsó, sonka, sütés, szendvicskrém, tojás, újrafelhasználás, ünnepi étel, zöldségek
A hosszú böjtöt, évszázadok óta követik húsvétkor az ünnepi lakomák. Régi hagyományok szerint ilyenkor bárányt kell fogyasztani, de mára ezt szinte minden háztartásban felváltotta a sonka, tojás és a kalács. Ezekből, ha elég kreatívak vagyunk, rengeteg változatos fogást készíthetünk az ünnepek után.
A húsvéti sonka felhasználására rengeteg módot ismerünk. Az egyik közkedvelt módja a tepsis-zöldséges sonka. Szükség lesz hozzá főtt zöldségekre, például levesben főtt répára, gyökérre, zellerre, nyers vöröshagymára és kevés olajban kérgesre sütött, kockázott burgonyára. Ezeket a zöldségeket felkockázzuk, és egy tepsibe tesszük. Feldaraboljuk és a tetejére szórjuk a sonkát, kevés sóval ízesítjük és 160 fokos sütőben 20-25 percig sütjük. Egy kevés reszelt sajttal megszórjuk, majd további 5-10 perc alatt megpirítjuk. Tökéletes egytálételt kaphatunk így.
Mi legyen a morzsálódó, száraz kaláccsal? A legegyszerűbb felhasználási módja: a mákos guba. Bár ezt a desszertet legtöbbször karácsonykor készítjük, jól fog esni a családnak húsvét után is. Az elkészítése egyszerű: egy tojássárgáját lassú tűz, vagy gőz fölött összekeverjük egy bögre tejjel, cukorral és vaníliás cukorral. Az elkészült öntetet a felszeletelt, tálba helyezett kalácsra öntjük, majd az egészet megszórjuk mákkal. A sütőben 10-15 perc alatt készre sütjük, vaníliasodóval vagy fagylalttal fogyasztjuk.
A sonka és a kalács mellet, a legközkedveltebb ételek közé tartozik: a főtt tojás. Ha abba az embercsoportba tartozol, aki szombaton megfőz húsz tojást, hogy legyen elég, de a végén már rá sem bír nézni, akkor érdemes elgondolkodnod, hogyan dobd fel egy kicsit a maradékot. Az én tippem: készíts tojáskrémet! Az elkészítése egyszerű: a villával összetört tojásokhoz sót, borsot, mustárt és tejfölt keverünk, megszórjuk petrezselyemmel és kenyérre kenjük. Reszelt sajttal megbolondítva tíz perc alatt készre sül. Ez azért is nagyon jó ötlet, mert segít felhasználni a száraz kenyeret is.
Tehát attól, hogy húsvétkor ragaszkodunk a hagyományos ételekhez, az ünnepek után egy kis kreativitással könnyen új ízélményt szerezhetünk magunknak és családunknak.
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.
Mindig mindig mindig kössük be a gyereket (is) az autóban!

Még mindig sokan nem kötik be a gyereküket az autóban. Háromgyerekes anyaként pontosan tisztában vagyok vele, mekkora macera több gyereket is ki-be kötözni a kocsiban, de bármilyen fáradságos is a művelet, mindig gondoljunk arra, hogy az életét menthetjük meg.