Menü

Még mindig nem tudunk fogat mosni

Hiába a hiper-szuper fogkrémek és fogkefék, még mindig nagyon jellemző a helytelen, elégtelen szájápolás, fogmosás.

A kikopott fognyak gyakori tünet, mely rossz fogmosásról árulkodik. A vízszintes fogmosás következtében idővel előtűnik a fognyak, amely így érzékennyé válik, és kellemetlen panaszokat okoz. Ezért fontos, hogy körkörös mozdulatokkal tisztítsuk fogainkat, és minimum 2 percen keresztül végezzük a fogmosást. Egyébként elektromos fogkefe használatával jelentős mértékben növelhetjük a fogmosásunk hatékonyságát. Az elektromos fogkefe feje körkörösen tisztítja fogainkat, segítségével alaposabb fogápolás érhető el.

A fogselyem használata különösen akkor ajánlott, ha szorosan elhelyezkedő fogazatról van szó, mivel ebben az esetben főleg nehezen hozzáférhető rések vannak a szájban. A megfelelő szájhigiénia elérésében hasznos lehet a szájvíz is, nemcsak a kellemes lehelet elérése érdekében ajánlott. A fogmosást követő szájvizes öblítés csökkenti a baktériumok számát a szájüregben, ami a fogszuvasodás megelőzése szempontjából fontos.

Egyébként a helyes és alapos fogápolási technika elsajátítását segíthetjük az úgynevezett plakkfestő tabletta használatával. Ez gyerekek és felnőttek estében is hasznos lehet. A plakkfestő tabletta elszínezi a lepedéket a fogakon, ezáltal láthatóvá válik, mennyire volt fogmosásunk hatékony. Ha alaposabban tisztítjuk fogainkat, az elszíneződés eltűnik, így megbizonyosodhatunk arról, hogy szájápolásunk megfelelő volt.

Az 5 leghatásosabb méregtelenítő étel

A helytelen táplálkozás miatt a testünkben sok salakanyag, a kötőszövetekben pedig sok felesleges víz halmozódhat fel. Ám akadnak ételek, amelyekkel könnyedén elkerülheted ezeket a problémákat!

A feldolgozott élelmiszerek káros hatásai

Az egészséges életmóddal foglalkozó szakemberek szerint a cukor, a finomított szénhidrátok után a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása miatt van komoly ok az aggodalomra. Egyre több dietetikus, életmódtanácsadó javasolja a feldolgozott élelmiszerek fogyasztásának visszaszorítását. Vajon tisztában vagyunk azzal, melyek ezek az ételek, italok?

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Fényvédők, smink, napsütés

A tudatos bőrápolás alapja, hogy már kora tavasszal, az első napsugarak megjelenésekor elkezdjük a fényvédő krémek használatát, azonban mit tegyünk, ha a fényvédelem mellett a sminkről sem szeretnénk lemondani nyáron?

Létezik krónikus napfényhiány

A D-vitamin a bőrön keresztül termelődik, a természetes napsütés hatására. Zsírban oldódik. Márciustól szeptemberig elegendő a napfény ahhoz, hogy elegendő vitaminhoz jussunk, ám a télen a vitaminkészleteink megcsappannak. Mit okoz a napfény hiánya és mit tehetünk ellene egészségünk megőrzéséért?