A változások nyomában
- Dátum: 2015.05.06., 08:12
Az egészséges táplálkozás követése nemcsak az önmérséklet és tudatosság szempontjából nehéz, hanem ezért is, mert olykor nagyon bonyolult nyomon követni az új (és hiteles) irányokat, valamint a különböző változásokat. Még jó, hogy nem változik minden.
Életünk gyorsan változik és ez bizony ugyanúgy igaz a táplálkozási szokásokra, mint a különböző ezzel kapcsolatos irányelvekre. Magyarul: miből és mennyit?
Hát igen, ez az, amit manapság egyre nehezebb követni, hiszen a saját rutin mellett a gyorsan változó világra is oda kell figyelni. Éppen mit tilos és mit ajánlott enni és inni, ebben ma már külön műfaj kiigazodni. És akkor még ott vannak a szintén változó napi beviteli értékek és mérőszámok.
Az egész kavalkádban jó tudni, hogy van, ami állandó. A gyümölcsök, zöldségek fogyasztása továbbra is ajánlott, ahogyan elfogadott és hiteles tanulmányok, kutatások hívják fel a figyelmet a teljes kiőrlésű gabonák, a halak és más tenger gyümölcsei, a hüvelyesek, a csonthéjasok, valamint az alacsony zsírtartalmú tejtermékek táplálkozásunkban betöltött fontosságára.
A másik oldalon továbbra is ott van a cukor, valamint a feldolgozott, tartósított élelmiszerek széles (és sajnos még mindig kedvelt) skálája.
A sófogyasztással ma már jóval engedékenyebbek a szakértők, és a kávé sem tilos. Túlzásokba persze nem szabad esni.
Az alapelvek tehát nagyban nem változnak, ahogyan az sem, hogy a táplálkozásunk egyik legfontosabb alapja a változatosság legyen.
Fotó:
pixabay.com
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?