Mi az a masszázshenger?
- Dátum: 2015.03.12., 14:50
Aki jár kézilabdameccsre, vagy tekintett már meg edzést, az biztosan látta már a fura eszközt a bemelegítés alatt, vagy a tréning után. Miről van szó és mire jó?
A kézilabda mérkőzések előtti bemelegítés alatt, a megszokott mozdulatok mellett az utóbbi időben egy újfajta dolgot is művelnek a játékosok. Egy elsőre furának tűnő eszköz segítségével lazítanak, nyújtanak a talajon.
A fura eszköz az úgynevezett masszázshenger, amelyet természetesen nemcsak a kézilabdázók használnak, hanem más sportok képviselői is, sőt amatőröknek is ajánlott. Bemelegítéshez, edzéshez, nyújtáshoz, lazításhoz. Hasznos lehet, ráadásul egyáltalán nem bonyolult a használata.
A masszázshenger voltaképpen egy egyszerű hengeres forma, merev, stabil, de a felszíne puha és általában kis barázdákkal telített. Amit az eszközön kívül használunk, az a saját testsúlyunk. A masszázshengert végiggörgetjük (illetve magunkat görgetjük végig a masszázshengeren a talaj segítségével) testünkön, a megfelelő részeken, s így masszírozzuk ki izmainkat.
Az eszköz hozzásegít az izmok hatékonyabb regenerálódásához, amellyel serkentjük fejlődésüket, teljesítményük növelését. Nemcsak azoknak ajánlott, akik versenyszerűen sportolnak, vagy komoly fizikai munkát végeznek, hanem azoknak is, akik túl sok időt töltenek egy testhelyzetben, például ülnek a munkahelyükön.
Mint említettük, a masszázshenger használata egyszerű, ennek ellenére először érdemes egy tapasztalt emberrel begyakorolni a legfontosabb mozdulatokat.
Fotó:
Kettlebell Veszprém
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?