A „kockahas” „titka”
- Dátum: 2015.03.10., 15:24
Érthető, hogy a testedzésbe kezdők jelentős részének miért éppen a hasizom a szívügye. Általában épp ezzel a tájékkal a legelégedetlenebbek az emberek, emellett az úgynevezett „kockahas” mindenki számára vonzó dolog.
A „kockahas” mindenki számára vonzó dolog, de az emberek jelentős része sajnos alaposan el van tévedve ebben a témában. Ennek az egyik oka az, hogy általában nem vagyunk elég tájékozottak testünk felépítését, működését illetően, a másik viszont rajtunk kívül álló tényező. A különböző „fogyasztó” termékek, edzőgépek és más kütyük reklámjai sajnos leegyszerűsítik a dolgot, s úgy állítják be az izmos hasat, mintha az egyik napról a másikra, egyetlen gyakorlattól alakul ki. Pedig ez távolról sem igaz.
Nem kell(ene) orvostanhallgatónak, testnevelőtanárnak, vagy személyi edzőnek lennünk ahhoz, hogy tudjuk, a hastájékon lévő zsírréteg és az alatta elhelyezkedő izomfajták külön kezelést igényelnek. A táplálkozással most külön nem foglalkoznánk, de meg kell jegyezni, hogy minden ott kezdődik, illetve az edzés is csak úgy hatékony, ha betartjuk a különböző szabályokat a konyhában.
A hasizmok erősítésére számos gyakorlat áll rendelkezésre. Mindenképpen érdemes több fajtát is elsajátítani (lehetőleg olyan emberrel, aki meg tudja mutatni a helyes mozdulatot) és művelni, hiszen úgy tudunk a leginkább hatni a területre, ha minden részét átmozgatjuk.
Sokan abba a hibába esnek, hogy keményen ráállnak egy-egy gyakorlatra, nem kapnak gyors visszajelzést (eredményt) és emiatt hamar fel is adják.
A komplexitáson van a hangsúly, s ebbe az is beletartozik, hogy a hastájéki zsírréteget is vékonyítjuk. Valljuk be, a legtöbb embernek bőven van mit hasból leadnia, erre pedig a kardió edzések a megfelelőek. A jó hír az, hogy ezek segítségével változatosabbá tehetjük a hasizom erősítő tréningeket, amelyek előtt és után is bátran iktathatunk be futást, biciklizést, vagy bármilyen más gyakorlatot.
Fotó:
pixabay.com
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?