Menü

Minden este „fogselymezzünk”!

A rendszeres fogmosás a szájhigiénia fontos része, azonban fogselyem használata nélkül korántsem lehetünk olyan alaposak, mint azt reméljük.

A drogériákban már régóta kapható úgynevezett lepedék színező folyadék. Nem sokan ismerik és használják ezt a készítményt, pedig sok kellemetlenségtől óvhatnánk meg magunkat, ha az esti fogmosást követően mindig egy-egy korttyal öblögetnénk. Ott ahol a leginkább kékké, zölddé, vagy pirossá válik a fogunk, ott bizony lepedék maradt a fogunkon, az ínyünkön, vagy a fogközökben. Ezt a lerakódást pedig a legegyszerűbben nem csak úgy tudjuk eltakarítani, ha még alaposabban mosunk fogat, hanem ha fogselymet használunk.

A fogselyem igen praktikus használati eszköz, ezzel tudjuk legkönnyebben eltávolítani a fogíny széléhez tapadt ételmaradékot, vagy lepedéket.

A használata igen egyszerű, de mindenképpen szánjunk rá időt. Először is tépjünk le egy 35-45 centiméteres darabot. Vezessük a fogak közé C alakban meghajlítva, óvatosan fel-le, majd előre-hátra mozgassuk a selymet és a fogfelszínt az íny széléig tisztítsuk meg. Valamennyi fogközben végezzük el a tisztítást, mindig tiszta selymet tekerve középre.

Többféle fogselyem kapható. Sokan azt a változatot kedvelik, amely leginkább a varró cérnára hasonlít. A legújabb fejlesztéseknek köszönhetően létezik egy másik változat is, amely laposabb és szélesebb, egyfajta szalag. Ebből a legjobb az úgynevezett viaszos változat, ez könnyebben csúszik, mozog a szűk résekben is.

A fogselyem rendszeres használatával a fogkő képződés is lassítható, vagy megelőzhető. Aki a fogkő képződésre hajlamos annak feltétlen ajánlatos a mindennapos „selymezés”.

Fotó:
pixabay.com

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.