Menü

Érdemes otthon sportolni?

Ma már a házi sporteszközök igazi tárháza áll rendelkezésére azoknak, akik konditerem helyett jobban szeretnek hazai pályán edzeni, gyakorolni. Otthoni sport pro, és kontra.

Az otthoni sport számos előnnyel kecsegtet, hiszen olcsó, bármikor könnyedén elérhető mozgásforma. Nemcsak a konditerembérlet árát spóroljuk meg, hanem az utazási költséget, valamint időt is nyerhetünk, amit ugye sokszor megint csak pénzben mérnek. Persze az otthoni edzésbe is kell befektetni, de ha ügyesek és találékonyak vagyunk, ezt minimális ráfordítással megúszhatjuk. Egy szobabicikli, vagy egy egyszerű fekvenyomó pad, plusz néhány súlyzó szinte mindenkinek megteszi. Tömegével akadnak otthoni tréningre specializálódott oktató videók és dvd-k, az interneten ráadásul ingyen is találunk jó tartalmakat és tanácsokat.

Az előnyök mellett hátrányok is akadnak persze és nem mindenkinek ajánlott az otthoni sport. Azok, akik nehezen koncentrálnak, az esetek többségében jobban rá tudnak hangolódni a tréningre az edzőteremben, futópályán vagy sportcsarnokban. Otthon túl sok dolog terelheti el a figyelmünket, nem beszélve arról, hogy csak keveseknek van külön helysége a nyugodt edzésekre.

Az otthoni edzést emellett könnyebb ellazsálni is, ha viszont már befizettünk valahová, nagyrészt „le is gyúrjuk” a bérletünket.

Szintén hátrány az, hogy társaságban általában motiválóbb tréningezni, mint egyedül, és az is fontos, hogy előbbi esetben könnyen ki tudjuk javítani az esetlegesen rosszul, hibásan végzett gyakorlatot.

Fotó:
pixabay.com

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?