Ha nem megy a tanulás
- Dátum: 2014.01.22., 19:58
- koncentráció javítása, lecitin, lecitin és memória, miben van lecitin, mire jó a lecitin
Közeledünk az őszi félév végéhez, az egyetemisták, főiskolások most hajráznak, de a középiskolákban és az általános iskolákban is eljött a félévi záró dolgozatok ideje. Akad, akinek könnyen megy a felkészülés, de mások már erejük végéhez közelednek. Nekik nyújthat segítséget a lecitin.
A lecitint az agy, a memória, a koncentráló képesség természetes serkentőjének tartják és nem hiába. Valóban az idegrendszer, az idegek legfőbb tápláléka, csökkenti a szellemi, fizikai kimerültség hatásait, a fáradtságot, ugyanakkor javítja a memóriát, a koncentrációt, a teljesítő képességet.
A lecitin az emberi szervezet számára nélkülözhetetlen anyag, zsírszerű elem, amely valamennyi sejtünkben fontos szerepet tölt be. Nemcsak a sejtfalak fontos építőeleme, hanem maga a sejt működéséhez is elengedhetetlen. Ezen kívül számos más, fontos funkcióban feladatot tölt be. Például tisztítja az érfalakat, segítséget nyújt a vérkeringés egészséges fenntartásához, erősíti a szívizomzatot, sőt kiemelten befolyásolja a máj, a csontvelő, valamint az említett idegrendszer működését.
A vérrel szállítjuk a zsírt és a koleszterint, ami szintén függ a lecitintől, de a zsír lerakodását is megakadályozza, illetve a felszívódást, feldolgozást megkönnyíti. Tudni érdemes még, hogy védi a gyomor nyálkahártyáját, segíti az A és B1 vitamin felszívódását.
Lecitinhez a természetes táplálékainkból is hozzájuthatunk, sok ilyet tartalmaz a tojás, vagy a szója is. Lecitinben gazdag a káposzta és a karfiol, a repce, a len, a napraforgó, vagy a sörélesztő is. Érdemes sok hüvelyest fogyasztani, ha szeretnénk egy kicsivel jobb memóriát, a lencse, a bab, vagy a zöldborsó segíthet ebben. A szakemberek a teljes kiőrlésű gabonákat, a búzacsírát, a diót, a kukoricát és a májat ajánlják még.
Fotó:
pixabay.com
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.
A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.