Menü

Méregtelenítő csodaszer

  • Dátum: 2013.04.16., 23:39

A Psyllium Huskot, magyarul az útifű maghéjat csak kevesen ismerik, pedig az egyik legtökéletesebb méregtelenítő szer, ami csak a létezik ezen a bolygón.

Az emésztőrendszer hatékony működése elképzelhetetlen a megfelelő mennyiségű rost (napi 25 gramm), illetve folyadék (napi két liter) nélkül.

Sokan erről megfeledkeznek, ráadásul a rengeteg finomított élelmiszer, a sok tartósítószer, a különböző adalékanyagok, ízesítőszerek is gátolják a belek hatékony és helyes működését. Pedig a rostok segítik a salakanyagok gyors távozását a szervezetből, és egy szennyezett, „bedugult” emésztőrendszer akár különböző betegségeket is okozhat.

Az útifű maghéj ezen segít igen egyszerűen, ugyanis folyadékkal érintkezve mintegy hússzorosára képes megdagadni, s ez a megduzzadt, zselés anyag mindenféle lerakódott salakanyagot kiszed a bélredőkből, s minden oda nem illő dolgot eltávolít a bélfalakról, a belekből. Ezzel együtt megkíméli a bélbolyhokat és nyugtató hatással van az érzékeny belekre, amit a búza és egyéb gabonák rostjai alaposan kidörzsölhetnek.

Hasmenés esetén magába szívja a felesleges és felgyülemlett folyadékot, székrekedéskor pedig a zselés anyag lágyítja a székletet, illetve az útifű nyomást gyakorol a bélfalra, ami segíti, fokozza a bélmozgást.

Összességében az útifű maghéj nem felszívódó rostként segít visszaállítani a bélrendszer helyes működését és mozgását.

Az útifű maghéjat a reggeli és az esti étkezés előtt fél órával kell fogyasztani. Az elkészítése igen egyszerű, két deciliter vízbe, gyümölcslébe, esetleg joghurtba kell két teáskanálnyi magot összekeverni, majd gyorsan meginni, hogy a zselésedés már a szervezetben menjen végbe.

Fotó: betegsegeinkesgyogyitasuk.network.hu

Ultrafeldolgozott élelmiszerek

Amikor belépünk egy üzletbe, kedvünkre vásárolunk a polcokról, de valószínűleg sokszor azt se tudjuk, hogy konkrétan milyen élelmiszer került a kosárba. Pedig a boltokban rengeteg a feldogozott termék, ilyen az ultrafeldolgozottak köre is.

Reggelizéssel kapcsolatos tévhitek

Ahányféle diéta és trend, annyiféle útmutatás az étkezésekről. Tények és tévhitek a reggeliről, pro és kontra.

Ashoka jótékony hatásai

Az Ashoka szó szerinti jelentése: „gondok nélkül”. A hinduk egyik legfontosabb fája, amely egész India szerte honos.

Szezonális zöldségek májusban

Elérkezett az a tavaszi hónap, amikor a piacon már csupa friss és szezonális zöldséget találhatunk. Érdemes tudni, miért fontos ezeknek az idény zöldségeknek a fogyasztása, és hogyan csempészhetünk többet belőlük az étrendünkbe. Felejtsük el végleg a telet, és készüljünk tápanyaggal és vitaminokkal teli friss ételekkel a nyárra!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!