Menü

Fogai bánták a túl sok kólát

  • Dátum: 2013.02.11., 22:05

Kiskorunkban a szülőktől, később a fogorvosoktól hallottuk rengetegszer, hogy ne igyunk annyi cukros üdítőt, mert ki fog hullani a fogunk.

Egy ausztrál fiatalembernek sikerült ezt a rémképet valósággá váltani, a 25 éves férfi napi 6-8 liter kólát ivott. Állítása szerint nem szerette a vizet és mivel szállodai vendéglátósként dolgozik, könnyen hozzájutott az üdítőhöz.

-Tudom, hogy az embereknek 23 foguk van, nekem mindössze 13 maradt, és azokat is el kellett távolítani-nyilatkozta William Kennewell, aki ezek szerint még azzal sincsen tisztában, hogy 28-32 foga van az átlagembernek, attól függően, hogy kijöttek-e a bölcsességfogaik.

Az ausztrál fogorvosok Kennewell esetével intik óva a fiatalokat a túlzott mennyiségű cukros üdítő fogyasztásától.

Kapcsolódó cikkünk:
Csontritkulást okozhat a kóla

Fotó: sxc.hu

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Mire jó az articsóka?

A mediterrán konyha népszerű zöldsége, érdemes jobban megbarátkoznunk vele. Amíg meleg van, a könnyebb ételeket részesítjük előnyben, nemcsak a bikinihez formált alak megőrzése érdekében, hanem alapvetően kevésbé kívánjuk a nehéz, zsíros ételeket. Aki nem akarja terhelni emésztőrendszerét, azoknak feltárjuk a könnyed emésztés titkát, amelyet az articsóka hatóanyaga rejt.

Természetes tápanyag a gondtalan emésztésért

Az emésztőenzimek feladata, hogy a bejuttatott táplálékot feldolgozzák, alkotórészeire bontsák. Az amiláz nevű, szénhidrátbontó enzimnek köszönhetően az emésztés már a szájban elkezdődik, a hasnyálmirigy, a máj és a bélfalból elválasztódó emésztőenzim pedig a fehérjék és a zsírok bontásában segít. Ha ezekből az enzimekből nincs elég, akkor az emésztés folyamata nem megy végbe zavartalanul.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.