Heti teánk: Tökéletes világ
- Dátum: 2013.01.15., 18:17
- Németh Attila
Ezen a héten elkezdjük a hetente jelentkező tea-ajánlónkat. A Heti teánk sorozatot a Zöld teaház és kávézó Tökéletes világ nevű gyógytea keverékével kezdjük.
A „Tökéletes világ” gyógytea keverék. Segít a megfázásos megbetegedések enyhítésében. Nyugtató és gyulladáscsökkentő hatású, kifejezetten finom ízű gyógytea. Lehet ízesíteni mézzel, csak arra figyeljünk, hogy ne a tűzforró teába tegyük a mézet, mert akkor elveszíti kedvező hatásait. Ezt a teát legalább 10 percig áztassuk.

A tea összetétele és gyógyhatásuk:
A citromfű elsősorban nyugtató hatásáról ismert. Jól alkalmazható alvászavar és fejfájás ellen, emellett vírusölő tulajdonságokkal is rendelkezik.
Menta: erősíti az immunrendszert, rendbe hozza a gyomorműködést, tisztító és izzasztó hatása révén elősegíti a szervezet megtisztulását.
A kamilla fájdalomcsillapító, görcsoldó, gyulladáscsökkentő, antibakteriális, antiallergén és nyugtató hatású gyógynövény.
A körömvirág gyulladáscsökkentő, immunerősítő hatása révén segít a gyomor- és bélrendszeri fekélyek, májproblémák valamint menstruációs panaszok enyhítésében.
A levendula forrázata serkenti az epenedv termelődését, illetve jó még a vese és májbetegségek ellen.
Fekete áfonyalevél: gyomorhurut és hasmenés esetén kifejezetten ajánlott a főzete, de vérnyomáscsökkentő, vizelethajtó illetve köhögéscsillapító hatása is van. A koleszterin és a vércukor szint egészséges szintjének fenntartásában nagyban segít.
Az eperlevél szintén a cukorbaj ellen javasolt.
Rózsaszirmok jótékony hatásai: gyulladáscsökkentő, vértisztító, idegerősítő és nyugtató, immunrendszer erősítő
Mogyoró levél: izzasztó, vizelethajtó, bélhurut, aranyér ellen.
Fehér fagyöngy: keringésjavító és vérnyomásproblémákra javallott.
A rutin, mint anyag, amire szükségünk van
Van jó pár kevésbé közismert anyag, ami nélkül a szervezetünk nem fog megfelelően működni, ilyen a rutin is.
A roppanás varázsa – miért imádjuk a sült ételeket?
Aranybarna bunda, forró belső és az a bizonyos első harapás, amikor minden a helyére kerül. A rántott harapnivalók és a húsok iránti rajongás mögött mindig ott rejlik az élvezet. Azonban mi vonz minket ennyire a bundázott ételek és a street food klasszikusok felé?
Milyen, amikor nem elég a C-vitamin a szervezetünkben?
Mindenki ismeri a C-vitamint, és azt is tudja mindenki, hogy fontos, hogy eleget fogyasszunk. Mutatom, milyenek a hiánytünetek és mit tehetünk ellene.
Fekete ételek – ezért fogyassz belőlük eleget
Ismerjük a zöld ételeket, amik általában a zöld levélűek, vagy a pirosokat, amik többségében a bogyós gyümölcsök, vagy a cékla, de mi a helyzet a fekete ételekkel?
Reggel „zabos” vagyok
A reggeli szerepét nem érdemes alábecsülni: az első étkezés alapozza meg az energiaszintet, a koncentrációt és a teljesítményt a nap hátralévő részére. Ha gyors, mégis tápláló megoldást keresünk, a zab kiváló választás.