Menü

Futás, csapatépítés, jótékonyság – Ultrabalaton

„A győzelem megszerzéséhez az egyetlen elem, amire minden másnál nagyobb szükség van, az a csapatmunka, de a csapatmunka ugyanakkor a legrémisztőbb fogalom, amivel az ember szembe találkozhat. Belépni egy csapatba azt jelenti, hogy feladod az egyéniséged egy részét, hajlandó leszel megtenni bármilyen áldozatot, ami szükséges egy nagyobb cél érdekében. Ha hajlandó vagy ezekre a dolgokra, hogy tényleg csapatjátékossá válj, akkor siker fog következni.

Évekkel ezelőtt, egy többezer fős rendezvénybe csöppentünk bele. Izgalommal készültünk, terveztünk, írtunk és számoltunk, szállást kerestünk, pakoltunk és utaztunk, nagyon vártuk a versenyt, a rajtunk pillanatát.

Ez évek múltán sincs másképp. Legyen az első vagy az ötödik Ultrabalaton versenyünk, a tét és az izgalom nem kevesebb, a cél ismét adott: körbe futni a Balatont! Egy utazás a Balaton körül, egy utazás saját magunkban.

Az immáron hat éve aktívan működő FuTamási futócsoportunkból, a Tolna megyei Tamásiból idén is nekivágott 9 fő, hogy körbefussa a tavat, Magyarország egyik legnépszerűbb futóversenyén, a 19. alkalommal megrendezett NN Ultrabalatonon! A korábbi évek Ultrabalaton élménye után nem volt kérdés számunkra, hogy szeretnénk rajthoz állni idén is.

A Balatont megkerülő egykörös verseny a mai napig Közép-Európa leghosszabb futóversenye, amelyet egyéniben, váltóban, futva vagy bringával is teljesíthettek a résztvevők.

Idén először a versenyen hat ultrafutó – közülük egy hölgy - megkapta a lehetőséget, hogy kétszer is megkerülhesse a tavat! Óriási teljesítmény!

Az alapítók 2007-ben egy 200 kilométer feletti ultrafutó versenyt álmodtak meg. A résztvevők létszáma akkor összesen 200 fő volt. Ehhez a maroknyi csapathoz évről évre egyre többen csatlakoztak, így 2024-re az indulók száma már meghaladta a 25 ezret.

A FuTamási futók délután 13 óra 40 perckor rajtoltak el a versenyközpontból, Balatonfüredről és idén is együtt futottuk körbe a Balatont, mellyel összesen 211 km-t tettünk meg.

A 211 km-es távot idén 56 szakaszra tagolták a szervezők, mi pedig alapvetően fejenként 3 vagy 4 hosszabb-rövidebb futással terveztünk. A váltópontok közötti eligazodást applikáció, szakaszkalkulátor segítette, mellyel végig nyomon követtük futóink haladását és a csapat mozgását, illetve biciklivel kísértük egymást.

A szervezők idén is gondoltak a jótékonyságra, ezzel a lehetőséggel a FuTamási futócsapat is élt. A chip 5000Ft-os letéti díját ebben az évben is felajánlottuk a BioTechUSA NN Ultrabalaton Charity programjának keretében jótékony célokra!

Ez az összefogás is megmutatja a szervezők és a futók közösségének óriási erejét!

Akiket támogathattunk futásunkkal:

Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött, Csecsemő és Gyermekosztálya
NM Izmok Gyógyulásáért Alapítvány
Szurikáta Alapítvány

Úgy vélem, hogy az Ultrabalaton mindenki számára egy hatalmas élmény, függetlenül a csapat létszámától, illetve a lefutott kilométerektől. Mindenkit biztatok a részvételre, aki kicsit is szeret futni, szervezzen csapatot, nevezzen bátran! Egyre nagyobb presztízse van a céges csapatok kategóriájának is, mely igazán különleges csapatépítő program lehet, de akár barátokkal, futótársakkal is nekivághatunk az eseménynek! Mi jövőre is biztosan ottleszünk!

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!

Miért annyira népszerűek a virtuális futások?

A virtuális futóversenyek szuper lehetőséget jelentenek azoknak, akik szeretnének részt venni versenyeken, de nem feltétlenül tudnak vagy akarnak elutazni egy adott helyszínre.

Utazás a főváros eldugott múzeumjaiba

Múzeumokat manapság mindenki ismer. Vannak a világhírűek, mint például a Louvre és vannak a hazai szinten ismertek is, mint például a Magyar Nemzeti Múzeum. Azonban mi a helyzet azon helyekkel, amelyek csak kevesebb embert vonzanak, kevésbé népszerűek és olcsóbb, rövidebb elfoglaltságot kínálnak? Az alábbi cikkben néhány kevésbé népszerű fővárosi kiállítóhelyet ismerhetünk meg.