Menü

Melyek a legjobb szabadtéri sportok tavasszal?

Nem mindenki szeret konditerembe járni, csoportos aerobik órán izzadni, közös edzéseken részt venni, ám szerencsére számos olyan sport is van, amelyet űzhetünk a szabadban is, s mégis ugyanúgy javítják az állóképességet, az izomzatot, és égetik a zsírt.

A futás klasszikus szabadtéri sport, az egyik legjobb mozgásforma az állóképesség és az izomzat fejlesztésére. Ez a sport is lehetőséget ad arra, hogy a barátokkal, a családtagokkal is űzzék. Minimális felszerelést igényel és egy óra alatt 500-800 kalóriát is elégethetünk. Futhatunk aszfalton, terepen, kocoghatunk az erdőben, mezőn, földesutakon.

Ha unjuk a kocogást és a futást, vegyük elő a bringát, vagy menjünk el túrázni.

A legtöbb ember gyerekkorában megtanul biciklizni. A kerékpározás erősíti a lábizmokat, javítja az állóképességet, az egyensúlyt, a koordinációt, a szívműködést. A kerékpározásra számtalan helyszín kínálja magát, az országúttól kezdve, az ösvényeken át, a hegyekig. Egy óra ringatással körülbelül 400 kalóriát égethetünk el.

Túrázzunk! Léteznek ma már szervezett formában teljesítménytúrák, mely változatos távokat kínálva az egész családnak megfelelő hétvégi szabadtéri program lehet. Régóta tudjuk, hogy szinte az egyik legjobb szabadtéri és rekreációs tevékenység a túrázás, mely során erősödnek a lábizmok, javul az állóképesség és óránként akár 600-700 kalóriát is elégethetünk. (Ez felér például egy normál komplett étkezéssel)

Az úszás sem maradhat le a listáról, hiszen nemcsak uszodában, hanem szabadtéri medencékben, tavakban és tengerekben is úszhatunk. Az úszás különösen kiváló alternatíva, mely során a test összes izma mozog, jótékony hatással van a szív-és érrendszerre, a légzőszervekre, az állóképességre. Óránként 600-700 kalóriát égethetünk el egy edzésen.

Milyen pozitív hatásai vannak a szabadtéri sportoknak?

Kutatások során figyelték meg, hogy a kültéren való testedzés bizony nem csak fizikumunkat tartja karban, hanem lelkünknek és mentális egészségünknek is jót tesz, sőt ennek következményeképp még önbizalmunkra is pozitív hatással van.

A friss levegő és a természet színei, közelsége mentális állapotunk mellett fizikai jólétünket is befolyásolja, míg a napfénnyel való érintkezés beindítja szervezetünk D-vitamin termelését, mely elengedhetetlen szervezetünk működéséhez. Ráadásul a kinti időjárási viszonyok: napsütés, a szél, a hideg, a meleg és a különféle terepekre adott fizikai válaszok hatására gyorsabban fogjuk égetni a kalóriákat és közben az immunrendszerünk is erősödik.

A szabadtéri sportolás egyik legvonzóbb tulajdonsága, hogy ingyen van. Nem kell havidíjat fizetnünk vagy bérletet vennünk, tagdíjat fizetnünk. A természet ingyen van, mindenkié és az egyik legszebb „edzőtárs”.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

Mindig mindig mindig kössük be a gyereket (is) az autóban!

Még mindig sokan nem kötik be a gyereküket az autóban. Háromgyerekes anyaként pontosan tisztában vagyok vele, mekkora macera több gyereket is ki-be kötözni a kocsiban, de bármilyen fáradságos is a művelet, mindig gondoljunk arra, hogy az életét menthetjük meg.