Miért használjunk aromaterápiás diffúzort?
- Dátum: 2024.12.27., 16:32
- Martinka Dia
- képek: pixabay
- alkalmas, aromaterápiás, betegségek, diffúzor, felsőlégúti megbetegedés, fűtés, hangulat, hidegpárásító, hőmérséklet különbség, illóolaj, készülék, lakás., led világítás, légúti fertőzés, masina, nedvességtartalom, nyálkahártya, optimális, orrvérzés, párásító, páratartalom, párologtat, párologtató, penészgomba, porlaszt, porlasztó, száraz levegő, tartály, téli hónapok
A túl száraz környezet számos egészségügyi problémát okozhat. Fejfájást, irritált orrnyálkahártyát, szemszárazságot, de asztmát vagy egyéb légúti megbetegedéseket is. A helyiségben a megfelelő páratartalmat úgy biztosíthatjuk a legegyszerűbben, ha egy diffúzort vagy párásítót használunk és figyeljük a levegő páratartalmát.
Mi az a párásító és mi a diffúzor?
A párásító fő feladata a kívánt páratartalom bebiztosítása a helyiségben. Ez egy elektromos árammal működő készülék. A párásító nagyobb, mint a diffúzor, de még mindig elég kompakt ahhoz, hogy ne zavarja meg a szoba berendezését.
Mire kell ügyelni vásárláskor?
Kiválasztáskor a térfogaton kívül az eszköz teljesítményét is figyelembe kell venni. Egy kisebb helyiségbe elegendő egy kisebb teljesítményű párásító. Ha nagyobb teret szeretnénk bepárásítani, érdemes beruházni egy erősebb készülékbe.
A párásítókat a párakibocsátás szerint ultrahangos és gőz párásítókra osztják. Az ultrahangos típus gazdaságosabb. Az ultrahanghullámok elvén működik. Hátrányuk, hogy a háziállatok érzékenyek az ultrahanghullámokra.
A gőz-párásítók a gőz/pára létrehozásának elvén működnek. A spirál felmelegíti a vizet, majd az a párásító kamrában hideg levegővel keveredik és a készülék a légkörbe engedi. A gőz lehűlés után is kellően meleg marad, ami a helyiség levegőjének hőmérsékletében is megmutatkozik.
Milyen szabályai vannak a használatnak?
A párásítóba mindig kiváló minőségű víz kell, hogy kerüljön. A párásító nem tudja megtisztítani a levegőt, ezért célszerű légtisztítóval kombinálni. Rendszeresen cseréljük ki a vizet és fertőtlenítsük a tartályokat. Ha a párásítót aromaterápiára is szeretnénk használni, vásárlás előtt ellenőrizzük, hogy lehet-e illóolajokat csepegtetni a párásítóba. Figyelem: nem minden eszköz alkalmas erre!
Mi az a diffúzor?
A diffúzor főként frissítő funkciót lát el. Árammal működik. Gőzt bocsát ki, amely felfrissíti az egész helyiséget. A párásítóval ellentétben a diffúzor inkább arra szolgál, hogy egyedi illatot teremtsen a szobában, s egyben gyönyörű lakáskiegészítők is.
A diffúzorokat gyakran az aromaterápiával társítják. Köztudott, hogy az illóolajok jótékony hatással lehetnek az érzelmeinkre és az idegrendszerünkre.
Ha illóolajat választunk, akkor egy kis útmutató:
Levendula - csökkenti a szorongást és a depressziót, megszünteti az alvással kapcsolatos problémákat
Borsmenta, eukaliptusz - hatékony légúti problémák esetén, megnyugtatja a testet és a lelket, és felkészíti az alvásra
Menta – enyhíti a fáradtságot, elősegíti a koncentrációt
Rózsa – afrodiziákum, támogatja a vérkeringést
Fenyő – serkenti az érzékeket, nyugtat, javítja a koncentrációt
Citrom - erősíti az elmét, gyulladáscsökkentő hatása van, csökkenti a negatív érzelmeket
Zsálya - kiváló hatással van az elme működésére, csillapítja a szorongást, békét és egyensúlyt teremt
Miért szükséges a párásító használata? Mennyi egyáltalán az optimális páratartalom a lakásban? Fűtési időszakban csökkenthet a lakás páratartalma, és pedig betegségekhez vezethet, ezért télen különösen fontos figyelni otthonunk páratartalmát. Minél nagyobb a kinti és a benti levegő közötti hőmérséklet-különbség, annál szárazabb lehet a levegő a szobában.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!