Poloskainvázió – megőrülök tőle!
- Dátum: 2023.10.16., 20:57
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- ágyi poloska, ajtó, csípés, ecet, élősködő, falak rései, fényforrás, fűtésszezon, időjárás, lámpa, melegkedvelő, poloskafaj, poloskainvázió, recept, rejtőzködő, vegyszer, veszélyes, viszkető foltok
A kinti hideg időjárás és benti fűtésszezon beköszöntével egyre több poloska jelenik meg otthonainkban és szinte alig lehet tőlük megszabadulni, mivel nagyon szűk helyekre, falak repedéseibe, konnektorok, villanyvezetékek kötődobozaiba is be tudnak mászni.
A kinti hőmérséklet csökkenésével a poloskák előszeretettel lepik el meleg otthonainkat telelőhely gyanánt, ezért joggal felmerül az emberben, hogy milyen óvintézkedéseket lehet tenni poloskainvázió ellen.
Közel 900 poloskafajt ismerünk hazánkból. Nagyon sokfélék, vannak víziek, vízfelszíniek, szárazföldiek, ragadozó-növényevő-élősködő, kéreg alatt vagy földben élők. A poloskák nagy része melegkedvelő, előszeretettel húzódnak be télire a melegebb helyekre, ezért van több ilyenkor a lakásokban.
Amit tehetünk ellünk, az az, hogy a hűvösebb időjárás érkezésével átnézzük a nyílászárókat, ajtókat, réseket, ugyanis a poloskák a bejárataink kicsi résein keresztül jutnak be a házunkba. Ha átnézzük ezeket a réseket, akkor megakadályozhatjuk a nem kívánt vendégek érkezését, valamint, más egyéb rovar bejutását is. Sokszor a fényforrások, sárga fényű lámpák vonzzák őket a bejárathoz.
Szakemberek szerint, ha kitesszük őket a szabadba, idővel újra visszajönnek.
A rovar szakértői szerint nem javasolt a vegyszeres irtás, viszont egy házi kertben már érdemes védekezni rövid hatású szerekkel vagy nagyon jó tipp kipróbálni nagymamáink természetes receptjét:
Egy permetezőflakonba öntsünk 2 bögre forró vizet, 1 bögre ecetet és ½ bögre szappanos vizet, majd ezt permetezzük az olyan problémás területekre, mint például az ablak, ajtó rései.
Az alapos takarítás, felmosás, porszívózás is hatásos.
Mi az az ágyi poloska és miért veszélyes?
Az ágyi poloska rejtőzködő állat, vérszívással táplálkozik és legtöbbször képkeretek, kapcsolók, bútorok, ágymatracok, ágynemű, könyvespolcok eldugott részeiben él. Általában éjszaka aktív, nevét onnan kapta, hogy ágyban fekve szerezzük a legtöbb csípést. Szerencsére fertőző betegségeket nem terjeszt, de nagyon kellemetlen a jelenlétük és a csípésük.
A viszkető piros foltok nem jelentik egyértelműen az ágyi poloska jelenlétét, de érdemes erre gyanakodni, különösen, ha ezeket a foltokat éjszaka szerezzük.
Az ágyi poloska csípése apró és kerek, duzzadt és hasonlít a csalánkiütésre. Rendszerint a csípés kipirosodik és erősen viszket, továbbá az is ágyi poloska csípésére utaló jel, hogy az állat nem egy-egy csípést ejt, hanem több is található egy kisebb területen, ezért hasonlít valamilyen kiütésre.
Összességében tehát a következőket tehetjük a poloskainvázió ellen: ellenőrizzük a réseket, kapcsoljuk le a villanyt, porszívózzunk gyakrabban, törölgessünk többször és ha lehet kerüljük a sárga színeket, kiegészítőket. Az is használható tény, hogy a fokhagyma, a bazsalikom és a menta illata elriasztja a poloskákat, érdemes ezekkel is megpróbálkozni a réseknél.
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
Mindig mindig mindig kössük be a gyereket (is) az autóban!

Még mindig sokan nem kötik be a gyereküket az autóban. Háromgyerekes anyaként pontosan tisztában vagyok vele, mekkora macera több gyereket is ki-be kötözni a kocsiban, de bármilyen fáradságos is a művelet, mindig gondoljunk arra, hogy az életét menthetjük meg.
A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!