Menü

Poloskainvázió – megőrülök tőle!

A kinti hideg időjárás és benti fűtésszezon beköszöntével egyre több poloska jelenik meg otthonainkban és szinte alig lehet tőlük megszabadulni, mivel nagyon szűk helyekre, falak repedéseibe, konnektorok, villanyvezetékek kötődobozaiba is be tudnak mászni.

A kinti hőmérséklet csökkenésével a poloskák előszeretettel lepik el meleg otthonainkat telelőhely gyanánt, ezért joggal felmerül az emberben, hogy milyen óvintézkedéseket lehet tenni poloskainvázió ellen.

Közel 900 poloskafajt ismerünk hazánkból. Nagyon sokfélék, vannak víziek, vízfelszíniek, szárazföldiek, ragadozó-növényevő-élősködő, kéreg alatt vagy földben élők. A poloskák nagy része melegkedvelő, előszeretettel húzódnak be télire a melegebb helyekre, ezért van több ilyenkor a lakásokban.

Amit tehetünk ellünk, az az, hogy a hűvösebb időjárás érkezésével átnézzük a nyílászárókat, ajtókat, réseket, ugyanis a poloskák a bejárataink kicsi résein keresztül jutnak be a házunkba. Ha átnézzük ezeket a réseket, akkor megakadályozhatjuk a nem kívánt vendégek érkezését, valamint, más egyéb rovar bejutását is. Sokszor a fényforrások, sárga fényű lámpák vonzzák őket a bejárathoz.

Szakemberek szerint, ha kitesszük őket a szabadba, idővel újra visszajönnek.

A rovar szakértői szerint nem javasolt a vegyszeres irtás, viszont egy házi kertben már érdemes védekezni rövid hatású szerekkel vagy nagyon jó tipp kipróbálni nagymamáink természetes receptjét:

Egy permetezőflakonba öntsünk 2 bögre forró vizet, 1 bögre ecetet és ½ bögre szappanos vizet, majd ezt permetezzük az olyan problémás területekre, mint például az ablak, ajtó rései.

Az alapos takarítás, felmosás, porszívózás is hatásos.

Mi az az ágyi poloska és miért veszélyes?

Az ágyi poloska rejtőzködő állat, vérszívással táplálkozik és legtöbbször képkeretek, kapcsolók, bútorok, ágymatracok, ágynemű, könyvespolcok eldugott részeiben él. Általában éjszaka aktív, nevét onnan kapta, hogy ágyban fekve szerezzük a legtöbb csípést. Szerencsére fertőző betegségeket nem terjeszt, de nagyon kellemetlen a jelenlétük és a csípésük.

A viszkető piros foltok nem jelentik egyértelműen az ágyi poloska jelenlétét, de érdemes erre gyanakodni, különösen, ha ezeket a foltokat éjszaka szerezzük.

Az ágyi poloska csípése apró és kerek, duzzadt és hasonlít a csalánkiütésre. Rendszerint a csípés kipirosodik és erősen viszket, továbbá az is ágyi poloska csípésére utaló jel, hogy az állat nem egy-egy csípést ejt, hanem több is található egy kisebb területen, ezért hasonlít valamilyen kiütésre.

Összességében tehát a következőket tehetjük a poloskainvázió ellen: ellenőrizzük a réseket, kapcsoljuk le a villanyt, porszívózzunk gyakrabban, törölgessünk többször és ha lehet kerüljük a sárga színeket, kiegészítőket. Az is használható tény, hogy a fokhagyma, a bazsalikom és a menta illata elriasztja a poloskákat, érdemes ezekkel is megpróbálkozni a réseknél.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

Tatabánya látnivalói, nevezetességei

Amennyiben egyszerre vágyunk aktív, és nyugis pihenésre, de nem tudunk dűlőre jutni, hogy hová is utazzunk az országon belül, akkor tökéletes választás Tatabánya. Itt mindenki megtalálja a számításait, hiszen egymást váltják a jobbnál jobb látnivalók, rengeteg étterem, múzeum várja az idelátogatókat. A város mellett emelkedő Kő-hegyre felsétálva megcsodálhatjuk a Turulmadarat. Emellett pedig van egy-két kihívást jelentő túraútvonal is, ha valaki inkább ezeket keresi.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

Fényvédők, smink, napsütés

A tudatos bőrápolás alapja, hogy már kora tavasszal, az első napsugarak megjelenésekor elkezdjük a fényvédő krémek használatát, azonban mit tegyünk, ha a fényvédelem mellett a sminkről sem szeretnénk lemondani nyáron?

Az almaecet sokoldalú felhasználása és előnyei

Az almaecet egy sokoldalú csodaszer. Amellett, hogy a konyhákban évek óta hódít a viszonylag olcsó áron kapható ecet, a fogyókúrázók körében is népszerű. Azonban milyen jótékony és pozitív hatásai vannak annak, ha minden nap belecsempészed az ételeidbe, vagy vízzel hígítva, mézzel édesítve, iszol néhány kortyot belőle?