Fogfájás csillapítása természetes módszerekkel
- Dátum: 2023.10.12., 02:47
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- borogatás, fájdalom, fájdalomcsillapító, fog, orvoslás, öblítés, tea
Ha fáj a fogunk, nem feltétlenül kell egyből gyógyszerekhez folyamodnunk, hiszen számos természetes módszerrel is felvehetjük a harcot a fájdalommal.
Fűszerek fájdalomcsillapító szerepben
Használja ki a szegfűszeg enyhén zsibbasztó, érzéstelenítő hatását. Rágjon szét egy darab szegfűszeget a fájó fogával, majd köpje ki. A fűszerből készült olaj is jó szolgálatot tehet: cseppentsen egy csepp szegfűszegolajat a fájó fogra. (Az olaj gyógyszertárakban kapható.)
A só és a bors is csodát tehet: keverjen össze azonos mennyiséget mindkettőből, majd cseppentsen hozzá pár csepp vizet. A kész krémet kenje rá a fájó fogra, és hagyja rajta pár percig. A só és a bors is gyulladáscsökkentő hatású, így segítenek a fájdalmon.
A vanília szintén a közkedvelt otthoni gyógymódok egyike, ugyanis zsibbasztó és nyugtató hatása is van. Mártsunk egy vattapamacsot vaníliakivonatba, és tegyük a fájdalmas területre.
Csodát tehet az öblögetés
Nagyon jótékony hatású növény a búzafű. Antibakteriális hatásának köszönhetően a belőle készült itallal való öblögetés elűzi a fogfájást. A fájdalmat és egy esetleges gyulladást is csillapít a zsályából , kamillavirágból , feketeáfonya-levélből vagy borsmentából készült főzettel való öblögetés.
A mirhatinktúra is hatásos a gyulladás ellen, hiszen baktériumölő és összehúzó hatása van. Ehhez egy teáskanálnyi porított mirhát lassú tűzön forraljon két deciliter vízben harminc percig. Ezután szűrje le, és várjon, amíg kihűl. Tegyél egy teáskanállal a keverékből körülbelül egy deciliter vízbe, és öblögessen vele. Ha nincs otthon gyógynövény vagy mirha, akkor egy egyszerű langyos sós vizes öblögetés is megteszi, hiszen a só tisztító hatású, és az íny duzzanatát is csökkenti.
Segít a borogatás
Szintén egyszerű megoldásnak számítanak a különböző borogatások. Tegyen egy kisebb méretű jégkockát nejlonzacskóba, majd vékony ruhába, és tegye a fájó fogra. A tea érösszehúzó hatását kihasználva egy beáztatott, meleg teafiltert is tehet a fogára. (Lehetőleg fekete teát válasszon.)
Régi módszer az ecet és a feketebors használata: mártson egy barna papírt ecetbe, szórja meg fekete borssal és nyomja az arcához.
Ha nincs ideje borogatással vagy öblögetéssel bajlódni, forduljon a keleti orvostudományhoz: a megfelelő akupunktúrás pontok nyomogatásával hatásosan csökkenthető a fogfájás. (Közvetlenül a fültő alatt található két ilyen pont.)
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?