Menü

Természetes módszerek csípések esetén

Az biztos, hogy a nyári vakációt, az esti medencézést, a teraszon való borozgatást vagy az erdei sétákat a egy szép tó körül tönkre tudja tenni a szúnyoginvázió és az a rengeteg feldagadt, viszkető csípés, amit vérszívóink okoznak. Sokszor azt veszem észre, nem sokat ér a szúnyog elleni spray, szinte csapatostól érkeznek ránk a moszkitók.

Momentán állok a szobában és pakolom a gyermekeim holmijait az erdei táborra, van itt rovarriasztó karkötő, kullancsriasztó tapasz, spray, olaj és miegymás, de vajon mennyit érnek és meddig hatásosak ezek? Léteznek gyerekbarát megoldások? Szerettem volna kerülni a kemikáliákat és vegyszeres rovarriasztókat, ezért utána olvastam a természetes gyógymódoknak.

Amikor már megtalált bennünket a szúnyog és szép piros folt, gyulladt duzzanat, viszkető dudor éktelenkedik rajtunk, akkor milyen természetes ám hatásos módszerekkel enyhíthetők a panaszok? A folyamatos kaparás – sebesre vakarás nem segít, az egészen biztos.

Régóta tudjuk, hogy egy jégkocka vagy jeges borogatás meglepően hatékony megoldás a szúnyogcsípések kezelésére, azonnal hűsít és ezáltal csillapítja a viszketést, hamarabb leviszi a duzzanatot. A fagyasztónkban lévő mirelit zacskós borsó nagyon univerzális megoldás, erre a célra is bevethetjük.

Érdemes kipróbálni a teafilter hatását is. Csak tegyük filtert a csípésre és hagyjuk rajta, amíg a viszketés el nem múlik. Kamillateafilter nyugtató és gyulladáscsökkentő hatású.

A teafaolaj nemcsak pattanásokra jó, hanem szintén számos bőrprobléma kezelésében kiváló szer, ezért szúnyogcsípés enyhítésére is bátran alkalmazhatjuk, feltéve, ha nem vagyunk allergiások rá. Ezt megtudjuk, ha előtte bőrpróbát végzünk.

A szódabikarbóna vízzel keverve és a csípésre kenve lúgos hatása révén közvetlenül segít a sebek és csípések viszketésének enyhítésében. Érdemes tenni ezzel is egy próbát.

Az aloe vera népszerűsége pedig mindent elmond a növény sokoldalúságáról. A legjobb hatást friss, levélből kinyert aloe vera géllel érhetjük el. Levágva a növényke végét, a nedvével átkenjük a panaszos testrészt, sebet, csípést és máris enyhülnek a tünetek.

Nincs rosszabb, mint az alváshoz készülődve, a lámpaoltás után, szúnyogok zümmögését meghallani, ennél talán csak a csípésük okozta duzzanatok és vöröslő viszkető foltok bosszantóbbak. Néhány egyszerű, természetes és hatékony megoldás mindig jól jön. Főleg azoknak, akiket annyira szeretne a szúnyogok, mint engem.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.