Miért olyan népszerűek a virtuális futások?
- Dátum: 2022.09.20., 05:27
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- bezár, futás, gépek, hagyományos, internet, jótékony cél, kedvelt, konditerem, kütyü, megszokott, népszerű, online tér, séta. kocogás, szervező, táv, tempó, túra, verseny, világjárvány, virtuális
Az elmúlt hónapokban a világjárvány okozta bezártság átalakította az életünket. Életünk része lett az online tér, a virtuális valóság, a home office, az online tanulás, a netes meetingek, a felhőbe írt receptek, a webes vásárlások, ez a dinamikus változás pedig a futóversenyeket is érintette, létrejöttek a virtuálisan teljesíthető futóversenyek.
Az online tér népszerűsége minden eddiginél nagyobb, egyre több időt töltünk a „kütyük” - kel a kezünkben. A valóság ma már egyre inkább gépek és emberek közötti. Online világ, valódi futás, mit jelent ez?
Nos azt, hogy a futók nem álltak le, online térbe „kényszerítették” őket, virtuális versenyekre hívják a sportolókat, hiszen pandémia a futókat nem lehet kizökkenteni a sportéletből.
Bár a megszokott és hagyományos versenyek korlátozódtak és egy időre fel lettek függesztve, a versenyek nem maradtak el, virtuális módon lehetett őket teljesíteni, ami pedig egyre nagyobb népszerűségnek örvend azóta is.
Mivel a konditermek is zárva voltak a járvány alatt, így a szabadtéren töltött edzésidő nőtt és egyre kedveltebbé váltak a túrák, séták, futások, mondhatni nekünk futóknak maradt az is, ami volt. Versenyek híján a virtuális futások nagyon motiválóak lettek, pláne, ha a szervező összeköti a teljesítéseket valamilyen jótékony céllal is, így nemcsak a futás öröméért sportolunk, gyönyörű éremért, szép oklevéért, hanem segíthetünk is másokon.
A virtuális futás valójában nem is virtuális, hiszen valódi futás és valódi teljesítés. Hasonló kihívások évekkel az internet és évtizedekkel az okostelefonok térhódítása előtt is jelen voltak már, bárki futhatott bármilyen nemes célért, csak akkor nem virtuális futásnak hívták.
Futni bármikor, bárhol lehet.
Milyen is egy virtuális futás?
Ezeken az eseményeken is konkrét versenyeken indulhatunk, a választott távot adott időintervallumon belül kell teljesíteni és az erről szóló igazolást – amely lehet egy kifotózott kép, vagy letöltött eredmény – be kell küldeni a szervezőknek, akik postázzák az érmet. Többféle táv közül lehet választani és nemcsak futás, hanem más egyéb sportág is – pl túra, gyaloglás, biciklizés is - szerepel a virtuális versenyek listáján.
A virtuális futásoknak is – bár nem összehasonlíthatóak a hagyományos versenyek hangulatával - vannak előnyei.
Nem kell tömegben futni, bármikor és bárhol teljesíthető, nem kell elutazni érte tömegrendezvényekre, kevés kötöttséggel jár és igazán bárki megpróbálhatja, az is, aki egy valóságos és megszokott versenyre hezitálna benevezni. Akik részt vesznek virtuális futáson, vitathatatlan, hogy az egészségükért tesznek valamit, a szervezők pedig ehhez minden motivációt megadnak.
Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.
A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.