Az őszinte szerelem jellemzői
- Dátum: 2022.07.10., 14:14
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- boldogság, céltudatosság, energia, jövőkép, párkapcsolat, szerelem, szeretet
Egy egészséges, boldog és őszinte, erős érzelmeken alapuló kapcsolatból az alábbiak nem hiányozhatnak.Talán kevés olyan ember van, aki ne vágyna arra, hogy megtapasztalhassa életében az igaz, őszinte szerelmet. Erről sokaknak eltérő elképzeléseik vannak, az irreális, romantikus filmek pedig számtalan téves elvárást támaszthatnak a nőkben és a férfiakban egyaránt.
Az ezen alapuló kapcsolat sokkal többről szól az ajándékoknál, a kedves gesztusoknál és a gyertyafényes vacsoráknál. A következők nélkül nem lesz hosszú távú, boldog a kapcsolat.
A biztonságérzet is megvan
Ha igaz szerelemről van szó, akkor a felek erős érzelmi kötődést éreznek egymás iránt, emellett azonban a biztonságérzetük is megvan, ha együtt vannak. Nyugodtan felfedhetik valódi énjüket a másik előtt, nem kell feszengeniük, vagy azon gondolkodniuk, hogy mit szól a viselkedésükhöz a partner. Tudják, hogy mindig számíthatnak egymásra, ha úgy van, közösen oldják meg a problémákat, és támogatják egymást a nehéz helyzetekben.
Több, mint egyszerű vonzalom
Ebben az esetben nem csak a vonzalom és a vágy van jelen a felek között, hanem ezeknél sokkal több. Valóban érdeklődnek egymás iránt, törődnek a másikkal, és értékelik partnerüket. Az igaz szerelem egy megnyugtató, kölcsönös, erőteljes kötődés is egyben.
Kölcsönös tisztelet
A partnerekre jellemző ilyenkor, hogy egyenlő félként tekintenek társukra, és tisztelik egymást, egymás véleményét. Általában mindenről tudnak beszélgetni anélkül, hogy megsértenék a másikat még akkor is, ha teljesen eltér a nézőpontjuk. A legfontosabb témákat, ügyeket kivétel nélkül átbeszélik, és a nagy, mindkettőjüket érintő döntéseket szintén közösen hozzák meg.
Boldogság és fejlődés
Bár természetesen minden kapcsolatban vannak kisebb-nagyobb hullámvölgyek, zökkenők és veszekedések, ha igaz szerelemről van szó, akkor a viszonyt alapvetően a kiegyensúlyozottság, boldogság jellemzi, valamint az, hogy bármilyen probléma is merül fel, azt képesek valahogy együtt megoldani a felek. Jó hatással vannak egymásra, mindig támogatják egymás fejlődését.
Nemcsak szerelem, hanem barát is
A felek ilyenkor úgy érzik, hogy nem csak szerelmükkel, hanem egyben legjobb barátjukkal vannak együtt. Minden rosszat és jót megoszthatnak a másikkal, felfedhetik előtte titkaikat, és nem unatkoznak, nem érzik magukat egyedül, ha együtt vannak.
Közös jövőkép
Ha valaki rátalál az igaz szerelemre, akkor nem tudja elképzelni a jövőjét a másik nélkül. A legtöbb tervében, elgondolásában szerepel a partnere is, és közösen tervezik a következő éveket, évtizedeket.
Segítenek megvalósítani egymás céljait, vágyait, támogatják a másikat, és ha kell, képesek kompromisszumot kötni a közös boldogságuk érdekében.
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.
A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.