Apró trükkök a környezettudatosság jegyében
- Dátum: 2022.06.03., 09:27
- Martinka Dia
- képek:pexels.com
- bambusz, bevásárlószatyor, fa, fém, flakon, káros hatás, környezetbarát, környezettudatosság, lebomlik, luffa szivacs, mindennapok, műanyag, műanyagmentes, néhány apró lépés., nylonszatyor, saját kulacs, természetközeli, trükk, zacskó
Ha feltenném a kérdést: feltűnik egyáltalán mennyiműanyag tárgy vesz körül bennünket? Vajon tudjuk miért baj ez a sok műanyag? Hogy lehet csökkenteni ezek mennyiségét? Mit jelent a műanyagmentes élet? Jöjjön néhány apró trükk a környezettudatosság jegyében.
Nylonzacskók, szatyrok, használati tárgyaink, a termékek csomagolásai, szemeteszsákok, s még sorolhatnám a teljesség igénye nélkül mi mindent látok itthon, ami műanyagból készült. Vajon mi a közös bennük? Nos az, hogy mind műanyagból készülnek. A mindennapjaink része egy hatalmas mennyiségű műanyag tárgy. Amikor a boltban beletettük a banánt a zacskóba, s otthon kivettük, máris a kukában landol, ahogy egy idő után a műanyag bevásárlószatyrok is.
Pedig tehetnénk azért, hogy ne így legyen! Választhatunk a műanyag helyett környezetbarát anyagokat, vihetünk bevásárolni vászonszatyrot, körbevehetjük magunkat műanyag helyett fával, tehetnénk életünket természetközelibbé.
Káros a műanyag? Igen!
A műanyagnak rengeteg káros hatása van a környezetünkre. Bár megkönnyíti az életünket, túlzott használata azonban súlyos problémákat okoz. A műanyag lebomlási ideje 200 – 1000 év is lehet, borzasztó belegondolni ebbe!
Műanyagmentessé nem tudjuk az életünket máról holnapra átváltoztatni, de vannak apróbb lépések, melyekből párat igazán kiválaszthatnánk és megpróbálhatnánk bevezetni az életmódunkba.
Vigyünk a boltba vászontáskát, ne vegyünk minden alkalommal zacskót, műanyag szatyrot!
Ha van otthon olyan ruhadarabunk, amit már nem használunk, varrjunk belőle kis szatyrokat!
Kérjük a menüt saját ételdobozunkba, eldobható helyett!
Műanyag flakonos vizek és üdítők helyett használjunk saját kulacsot, vigyünk abban vizet!
Szerencsére számos futóverseny már környezetbarát, nem pazarolják az eldobható poharakat a frissítőpontokon, mert mindenki visz magával kulacsot, poharat.
A műanyag vagy papír kávéspohár helyett használjuk a munkahelyünkön a saját bögrénket, hangulatosabb, dizájnosabb is.
A drogériákban kapható műanyag fogkefék helyett vehetnénk bambuszból készült terméket a műanyag párja helyett, ez is egy apró, de mégis nagy lépés a környezettudatosság felé.
Mosogatáshoz a műanyagszivacs helyett próbáljuk ki a luffa szivacsot!
Néhány apró tippet hoztunk most kezdetnek a műanyagmentes élet felé vezető úthoz, de ha ezekkel már hozzájárulunk ahhoz, hogy kevesebb káros műanyaggal terheljük a földünket, már megérte ezt a cikket megírnom és Önöknek elolvasniuk!
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?
Fenntarthatósági témahét

A fenntarthatóság napjaink egyik legfontosabb témája, amely mind az egyének, mind a vállalatok, mind pedig a kormányok szintjén egyre nagyobb figyelmet kap. A következőkben úgy gondoltam, ez annyira kiemelt téma – nemcsak ezen a héten – hogy írok a fenntarthatóságról.
Árvacsalán, a kerti gyom ereje

Megannyi gyomot próbálunk kiirtani a kertben, udvarban, pedig többségük hasznos gyógynövény, ilyen az árvacsalán is.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.