Hogyan hat ránk a Hold
- Dátum: 2022.01.30., 06:56
- Balogh Emese
- képek:pexels.com
- apály-dagály, ezotéria, fázis, feszültség, Fogyó Hold, hatás, Hold, Holdállás, holdnaptár, megnyugvás, megújulás, Növő Hold, regeneráció, stressz, Telihold, tisztulás, Újhold
Bár sokaknak az ezotéria jut eszébe arról, ha a Hold és a Holdállások hatásairól beszélünk, ám korántsem ennyire elrugaszkodott dologról van szó. Egyrészt az emberiség az időt először a Holddal és annak fázisaival mérte. A Telihold és az Újhold váltakozásából lettek a hónapok, a Hold 4 különböző állásából – Újhold, Növő Hold, Telihold, Fogyó Hold - pedig a hetek.
A Hold az asztrológiában a termékenység és a nőiesség, anyaság szimbóluma, ez pedig nem véletlen. Felfigyeltek rá, hogy a menstruáció a Hold fázisaihoz igazodik és a termékenységgel is párhuzamba tudják állítani a Hold fázisainak váltakozását. Régen holdnaptár szerint éltek, nem csak a nők, de például a halászok is ennek segítségével számolták ki, mikor érdemes halászni és mikor nem. Ez a jelenség ma is ismert, nem másról van szó, mint a dagály-apály jelenségéről.
Szintén köztudott, hogy ránk is hatással van a Hold, csakúgy, ahogy a Föld mágneses mezőjét is befolyásolja (a korábban említett dagály-apály jelenség is ezzel magyarázható). De vajon pontosan hogyan hatnak ránk a Hold különböző állásai?
Újholdkor a Hold és a Nap egy vonalban állnak, a Hold nem látszik. Ebben a fázisban sokkal energikusabbnak érezhetjük magunkat, jobb az erőnlétünk, határozottabbak és elszántabbak vagyunk. Ilyenkor érdemes a nehezebb feladatokat megoldani és ha tervben van, akkor belekezdeni az új dolgokba. Ekkor érdemes elkezdeni a méregtelenítést is, mivel ilyenkor a jobb közérzetünk átlendíthet a nehezebb, kezdeti napokon.
A Növő Hold a megújulás időszaka, ilyenkor is érdemes új dolgokat kipróbálni, legyen az akár egy személyes hobbi, egy munkával kapcsolatos új feladat vagy akár emberi kapcsolatok. Ilyenkor a testünk könnyebben fogadja be a vitaminokat, tápanyagokat és különböző hatóanyagokat, ezért is javasolják ilyenkor a tisztítókúrák és relaxáló, regeneráló kezeléseket.
Ezután következik a Telihold fázisa. Sokan tudják, hogy ilyenkor nyugtalanul alszunk vagy feszültebbek vagyunk, általánosan nő a stressz, még az állatok is nyugtalanabbak. A Hold ilyenkor a Nappal szemben áll, köztük helyezkedik el a Föld. Bár feszültség és nyugtalanság a két leggyakrabban felmerülő állapot, valójában ekkor vagyunk a fizikai erőnlétünk csúcsán is. Új, merész és kihívásokkal teli ötleteink lehetnek, ekkor van a kalandok ideje.
Végül pedig a Fogyó Hold következik, ami Telihold után két nappal kezdődik és nagyjából 2 hétig tart. Ilyenkor nem feltöltődünk, hanem leeresztünk, amit nem gyengeségnek vagy levertségnek kell érteni, sokkal inkább a tisztulás és a megnyugvás időszaka ez. Ilyenkor érdemes elcsendesedni és gondolkodni, kiértékelni adott helyzeteket és rendet tenni a gondolataink közt.
Érdemes beszerezni egy Holdnaptárat vagy online követni és magunk is megfigyelhetjük, miként hat ránk a Hold fázisainak váltakozása.
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.