Menü

Slackline – avagy egy sokoldalú extrém sport

Mielőtt rátérnénk arra, hogymiért jó ez és mennyi lehetőség van benne, tisztázzuk, mi is ez az új, talán még mindig nem túl elterjedt extrém sport.

Tulajdonképpen egy nejlonból, vagy poliészterből készült óriási spaniferről van szó, amit kifeszíthetünk két szimpatikusnak tűnő szilárd pont közé. Ez a szilárd pont lehet fa, állvány, akármi. A lényeg, hogy valóban tartson. Na de miért akarna valaki „kötéltáncolni”? Bár a legtöbben ezzel a szóval illetik, itt azért kicsit többről van szó. Míg a kötéltáncnál merev kötélen sétálunk, itt rugalmas az anyag, ezért kicsit olyan, mintha egy trambulinon ugrálnánk, ráadásul a kifeszített „kötél” lapos, így könnyebb rajta egyensúlyozni. A szélessége fajtától függ, az egészen vékonytól a talpszélességűig kapható, minden méretben.

Nos, a dolog pikantériáját az adja, hogy rengeteg módon lehet használni. Van, aki csak az egyensúlyérzékének javítására használja, egyszerűen sétálgat rajta oda-vissza. Van, aki jógázik rajta, mivel így az egyszerűbb mozdulatok is nagy kihívást jelentenek. Lehet rajta merészebb mutatványokat is csinálni, szaltózni, ugrálni, ez is egyfajta stílus. Vannak, akik a koncentrációs képességük javítása miatt kezdtek bele, mivel nem csak fizikai, szellemi jelenlétet is igényel. Azonban, akármerről kerülgetjük, minden irányból találunk közös pontot. A mozgást. Amellett, hogy igen szórakoztató és az egészen kicsiktől az egészen nagyokig, bárki kipróbálhatja, rendkívül alaposan megmozgatja a testet. Ráadásul, még ha fizikailag el is fáradunk, a jó levegőn, természetben töltött idő és kikapcsolódás épp ellenkezőleg; feltölti szellemileg az embert.

A kicsit merészebbek kipróbálhatják a slackline különböző formáit. Beszélhetünk urbanliningról, ahol lakott területeken, városokban, parkokban űzik a sportot, vagy ott van a waterlining, amikor víz fölött, vagy akár vízben feszítik ki a kötelet. A tricklining egyszerűen azt jelenti, hogy különböző mutatványokat végzünk a kötélen. A highline az a verzió, ahol magasan a föld vagy víz fölött feszítik ki a spanifert. Bármelyik formáját is választjuk, egy biztos: egy új, érdekes és különösen jó mozgásformával ismerkedhetünk meg, nem beszélve arról a fantasztikus közösségről, ami eköré az extrém sport köré épült.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!

Miért annyira népszerűek a virtuális futások?

A virtuális futóversenyek szuper lehetőséget jelentenek azoknak, akik szeretnének részt venni versenyeken, de nem feltétlenül tudnak vagy akarnak elutazni egy adott helyszínre.

Utazás a főváros eldugott múzeumjaiba

Múzeumokat manapság mindenki ismer. Vannak a világhírűek, mint például a Louvre és vannak a hazai szinten ismertek is, mint például a Magyar Nemzeti Múzeum. Azonban mi a helyzet azon helyekkel, amelyek csak kevesebb embert vonzanak, kevésbé népszerűek és olcsóbb, rövidebb elfoglaltságot kínálnak? Az alábbi cikkben néhány kevésbé népszerű fővárosi kiállítóhelyet ismerhetünk meg.