Menü

Elég bátor és gyors vagy? Akkor a Viadalt neked találták ki!

Nincs ötleted legénybúcsúra, szülinapi meglepetésre vagy céges csapatépítőre? Szervezd meg csapatodnak te is a Viadalt, amely nemrégen megérkezett Magyarországra is!

Mi itt a Hajráegészség oldalán gyakran hívjuk fel a figyelmet az egészség, és ezáltal többek között a mozgás fontosságára is. Még nagyobb öröm és felfrissülés, ha az eredmény eléréséhez játékosan juthatunk hozzá, ezért most bemutatjuk nektek a Viadalt!

A Viadal azért jó, mert nem befolyásolják időjárási körülmények. Ha esik az eső, vagy szakad a hó, egyszerűen beltérben szervezik meg nektek!

Első ránézésre mintha egyfajta kidobós lenne, amit annak idején általános iskola alsó tagozatában olyan nagyon szerettünk. Van egy – ahogy akkor neveztük csűr vagy vár – bunker, ahol fedezékbe vonulhatunk, és erőt gyűjthetünk a következő támadáshoz.

A játék során két, legalább 4-4 főből álló csapat vetélkedik egymás ellen. A játék végén azt a csapatot kiáltják ki nyertesnek, amelyik hamarabb ki tudja ejteni az ellenfél csapatának összes tagját, vagy amelyik hamarabb kilő minden korongot az öt célpontból álló táblán.

De a lényeg a metodika! Speciális nyílvesszőkkel és íjakkal harcolva kell megnyernünk ezt az ősi viadalt imitáló, nagy erőbedobást igénylő versenyt!

Ha elnyerte tetszéseteket a Viadal, a honlapon még több információhoz juthattok a játék részleteivel kapcsolatban!

Milyen tulajdonságaidat szükséges magaddal hoznod?

Az ügyességedet biztosan, hiszen egy stratégiai játékról beszélünk!

A pontosságodat mindenképpen, hogy jól célozz!

A gyorsaságodat feltétlenül, hogy a te csapatod nyerjen!

A bátorságodat egyértelműen, mert hőshöz mérten kell harcolnod!

A csapatszellemedet okvetlenül, hiszen legalább három másik társaddal kell együtt dolgoznod!

Ha kedvet kaptatok, és jobban is megismerkednétek a Viadallal, látogassatok el a Viadal honlapjára, illetve csatlakozzatok az egyre gyarapodó Facebook közösséghez is!

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Tavaszi feltöltődés fontossága

Tavasz közeledtével ébredeznünk kellene pont úgy , mint a természetnek, de előfordul, hogy a tavaszi „kikelet” helyett, sokan bágyadtak, aluszékonyak, sőt sokan fejfájásról, szédülésről panaszkodnak.
Mára, már a tudomány is elismeri, „tavaszi fáradtság” létezik.

Futás kutyával

Egy kutya lefutotta a félmaraton, pedig csak pisilni engedték ki, olvastam a minap egy nem mindennapi cikkben. Félmaratont futókhoz csatlakozott a kutyus, aki becsülettel végig is futotta a távot Kanadában, ráadásul nem is akármilyen helyezést ért el: sikerült az első 10 között beérni, és az előkelő 7. helyen teljesítette a távot. Mire kell figyelni, ha kutyussal futunk, erről lesz szó ma.

Alkohol és sport: rontja a teljesítményt?

Vajon tényleg visszaveti a sport teljesítményünket, ha olykor megiszunk egy kis bort, vagy röviditalt, vagy alkalmanként ennyi belefér és ne fogja negatívan befolyásolni a sportteljesítményt?

Futás biztonságosan!

Régóta gondolkozom azon, hogy mennyire biztonságos sport a futás a szabadban, erdőben, terepen – egyedül. Hogyan tehetjük biztonságosabbá a szabadtéri edzéseinket? Ezzel foglalkozunk ma.